Як розрахувати конкурсний бал під час вступу у виш: поради від МОН

Читать на русском

Онлайн-калькулятор враховує регіональний та галузевий коефіцієнти та заняття на підготовчих курсах.

Читать на русском
Як розрахувати конкурсний бал під час вступу у виш: поради від МОН
Калькулятор достатньо гнучкий і враховує різні ситуації

Онлайн-калькулятор враховує регіональний та галузевий коефіцієнти та заняття на підготовчих курсах.

Міністерство освіти 12 червня 2024 року повідомило, що на офіційному сайті вступної кампанії можна скористатися онлайн-калькулятором та дізнатися про свої шанси на навчання в обраному закладі освіти. 

Калькулятор дає змогу обчислити конкурсний бал для вступу на основі 11 класів або на рівні молодшого спеціаліста чи молодшого бакалавра, чи фахового молодшого бакалавра за результатами національного мультипредметного тестування. Калькулятор можна знайти за цим посиланням.

Як скористатися онлайн-калькулятором

Міністерство освіти дає інструкцію для обчислення конкурсного балу:

  • Заповніть поля з балами вступних випробувань (НМТ/ЗНО) та відповідними коефіцієнтами для обраної спеціальності. Переглянути коефіцієнти можна у додатку 7, який є тут. Для НМТ/ЗНО всіх років діють коефіцієнти 2024 року.
  • Якщо вступ передбачає творчий конкурс, то додатково заповнюєте поле «Вступне випробування 5» з відповідним коефіцієнтом із додатку 7.
  • Якщо вступаєте за напрямами аграрних наук, економіки та управління на основі молодшого спеціаліста, молодшого бакалавра, фахового молодшого бакалавра і складали або реєструвалися для вступу на магістратуру, заповнюйте поле «Вступне випробування 6» із ваговим коефіцієнтом 1.
  • Зазначте суму додаткових балів (якщо маєте такі):
  1. від 0–10 — за успішне закінчення в рік вступу підготовчих курсів ЗВО для вступу до нього на спеціальності, яким надається особлива підтримка (додаток 6);
  2. 10 — заповнюють призери та переможці чемпіонатів Європи та світу з олімпійських видів спорту (зокрема серед школярів), Всесвітньої гімназіади, чемпіонатів України (з олімпійських видів спорту) під час вступу на спеціальності Середня освіта (Фізична культура) та Фізична культура і спорт.
  • У наступних полях змініть значення коефіцієнтів (якщо потрібно):
  1. регіональний коефіцієнт — якщо обраний заклад вищої освіти розташований у Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській (1,07) або Дніпропетровській, Полтавській областях, а також Бучанському районі Київської області (1,04).
  2. галузевий коефіцієнт — 1,02, якщо подаєте заяви з пріоритетностями 1 та 2 на спеціальності, яким надається особлива підтримка (додаток 6 до Порядку прийому).

«Після заповнення всіх полів натискаєте «Розрахувати» — калькулятор видасть підсумковий конкурсний бал. Калькулятор достатньо гнучкий і враховує різні ситуації та бонуси для вступників. Головне — правильно заповнити потрібні поля», - йдеться у повідомленні міністерства освіти.

У Міносвіти показали завдання на НМТ-2024

13 лютого 2024 року фахівці Українського центру оцінювання якості освіти представили демонстраційні версії тестів. Учасники національного мультипредметного тесту (НМТ) будуть виконувати їх у 2024 році. 

У завданнях, що представлені в демонстраційному варіанті, зазначені правильні відповіді, що дозволяло здійснити самоперевірку після виконання тесту. Розділ "Прогрес" надає інформацію про кількість набраних тестових балів, виявлені помилки та аспекти, які потребують додаткової уваги.

Національний мультипредметний тест у 2024 році передбачає виконання сертифікаційної роботи за один день у два етапи, кожен з яких триватиме по 120 хвилин з перервою між ними у 20 хвилин. Сертифікаційна робота включатиме завдання з чотирьох предметів, серед яких обов'язкові українська мова, математика та історія України, а також предмет на вибір - українська література, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька, французька), біологія, фізика, хімія або географія.

Інформатор писав, як взяти участь у вступній кампанії до вузів, якщо вступник знаходиться за кордоном.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.