Українці вимагають зменшити тарифи на електроенергію в будинках з електроплитами: петиція

Читать на русском

На сайті електронних петицій КМУ триває збір підписів щодо перегляду норми споживання електроенергії для квартир, в яких встановлені стаціонарні електроплити

Читать на русском
Тариф на комуналку
Для квартир з електроплитам вартість електроенергії повинна бути меншою

На сайті електронних петицій КМУ триває збір підписів щодо перегляду норми споживання електроенергії для квартир, в яких встановлені стаціонарні електроплити

Українці звернулися до Кабміну з вимогою зменшити тарифи на електроенергію в будинках з електроплитами. Про це йдеться в петиції, яка на 7 червня вже зібрала майже 9 тисяч підписів.

В петиції зауважують, що норма споживання і тариф електроенергії для будинків із стаціонарними електроплитами завжди була більша ніж в будинках, де встановлені стаціонарні газові плити. А тепер зрівняли як і тариф, так і споживання, кажуть її автори.

«В 100 кВт. на місяць аж ніяк неможливо вкластися навіть для приготування їжі, не говорячи про те, коли відсутнє гаряче водопостачання», - пояснюють в петиції.

Справа в тому, що до 31.12.2020 року для населення діяли тарифи на електроенергію, затверджені постановою НКРЕКП від 26.02.2015р. №220 "Про встановлення тарифів на електроенергію, що відпускається населенню". Відповідно до даного рішення, населенню, яке проживає в житлових будинках, обладнаних електроопалювальними установками (у тому числі в сільській місцевості), а також яке проживає в багатоквартирних будинках, не газифікованих природним газом і в яких відсутні або не функціонують системи централізованого теплопостачання, ціна за 1 кВт/год складала 0,90 грн. за обсяг, спожитий до 3000 кВт год електроенергії на місяць.

28.12.2020 року на засіданні Уряду схвалено постанову Кабінету Міністрів України, відповідно до якої визначено єдину фіксовану ціну на електричну енергію для побутових споживачів – 1,68 грн/кВт год.

«Даною Постановою КМУ фактично відмінено будь-які пільгові тарифи, завдяки чому, вартість тарифу на електроопалення для населення водночас зросла з 0,90 грн. за 1 кВт/год до 1,68 грн. за 1 кВт/год, тобто на 87%, що для більшості родин є не стрімким, а надстрімким зростанням. При цьому Уряд в своєму інформаційному повідомленні на веб-сайті запевняє, що "фактично, тариф для населення до 31.03.2021 збережено на поточному рівні (не враховуючи пільгову ціну за перші 100 кВт год/міс)", що є цілковитою брехнею та маніпулюванням фактами. Отже, просимо всебічно розібратись у ситуації що склалась з тарифами на електроенергію, прийняти відповідні нормативно-правові акти, якими громадянам України буде гарантуватись наявність та доступність пільгових тарифів на електропостачання для окремих категорій споживачів, зокрема гарантувати наявність пільгового тарифу на електроенергію в будинках з електроплитами», - йдеться в петиції.

Скільки за підрахунками Міненерго повинна коштувати електроенергія?

У Міністерстві енергетики України порахували, що кіловат світла, який з першого дня літа здорожчав майже удвічі й тепер становить 4,32 грн, насправді мав би коштувати суттєво дорожче. Його ринкова ціна для населення має становити 7 грн 50 коп. Інакше, кажуть у міністерстві, відновити пошкоджену генерацію буде неможливо. 

Про це заявила Світлана Гринчук, заступниця міністра енергетики. Вона пояснила, з чого складається теперішній тариф, і назвала його надто низьким.  

"Діючий тариф покриває собівартість виробництва 1 кВт*год двома державними енергокомпаніями – «Енергоатомом» та «Укргідроенерго», а також передачу електроенергії та її розподіл. Тариф складається виключно із собівартості витрат, без жодної копійки будь-якої надбавки. Ринкова ж вартість однієї кіловат-години складає більше 7,5 грн", - сказала Гринчук.

За її словами, додаткові кошти, які отримають енергетики шляхом підвищення тарифу на електроенергію для населення, будуть спрямовані на ремонтну кампанію та відновлення державної генерації.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.