Життя в холоді й темряві: у Міненерго назвали резонансну статтю Financial Times про енергетику ворожим ІПСО - що з нею не так

Читать на русском

Перекладені уривки статті Financial Times передрукували багато українських медіа та опублікували в низці Telegram-каналів і викликали резонанс у суспільстві

Читать на русском
Міненерго
Стаття Financial Times про ситуацію в енергетиці України має ознаки ІПСО і просуває наративи ворога — Міненерго

Перекладені уривки статті Financial Times передрукували багато українських медіа та опублікували в низці Telegram-каналів і викликали резонанс у суспільстві

У Міністерстві енергетики України заявили, що стаття Financial Times під назвою "Росія знищила більш ніж половину енергетики України" має ознаки інформаційно-психологічної операції (ІПСО), маніпулятивний характер та просуває наративи ворога. Вказується, що твердження про підвищення тарифів на світло для населення у два рази є брехнею. Крім того, неназваний представник влади говорить, що «ми повинні готуватися до життя в холоді й темряві», аби посіяти страх та паніку серед населення. Про це йдеться у заяві відомства. 

Перекладені уривки статті передрукували багато українських медіа та опублікували в низці Telegram-каналів і викликали резонанс у суспільстві. У статті використовуються посилання на анонімні джерела в українському Уряді. Це ставить під сумнів достовірність наданої інформації, адже вона не підтверджена офіційними джерелами. Аудиторія має розуміти, що посилання на анонімні джерела без конкретних підтверджень не є надійною інформацією, а висновки можуть бути маніпулятивними. Наприклад, неназваний представник української влади у статті стверджує, що «ми повинні готуватися до життя в холоді й темряві». Таке твердження спрямоване на поширення страху та паніки серед населення.

У статті міститься неправдива інформація, яка подається як факт. Зокрема констатується, що 31 травня ухвалили рішення про підвищення тарифів на електроенергію для населення у 2 рази. Це є відвертою брехнею і маніпуляцією. Адже розмір тарифу збільшився на 63% і є велика різниця між 60 та 100%. Щоб надати матеріалу видимість правдивості, у статті змішуються правдиві та фальшиві дані та містяться апелювання до емоцій читача.

"Звертаємо вашу увагу на те, що наразі в українському інфопросторі значно збільшилась кількість інформаційних вкидів, пов’язаних з темою енергетики, які мають ознаки ІПСО і спрямовані на створення соціальної напруги, залякування українців і формування недовіри до дій влади у складний період. Просимо не поширювати неправдиві наративи і дезінформацію, підігруючи ворогу, і не спекулювати на чутливій для суспільства темі. Довіряйте тільки офіційним джерелам інформації. Енергетики відновлюють зруйноване росією, роблять усе можливе для того, щоб втримати енергосистему. Українці будуть зі світлом і теплом", - вказали у Міненерго. 

Про що йшлося у статті FT 

В опублікованій 5 червня статті FT повідомила, зокрема, що з початку повномасштабного вторгнення Росія знищила понад половину виробництва електроенергії, генерація Україна впала з 55 до 20 ГВт. Також йшлося, що через російські обстріли генерації, до зими мешканці країни, ймовірно, проводитимуть більшу частину дня без світла. Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Литвиненко повідомив, що метою РФ, ймовірно, є створення непридатного життя для українців. FT також наводить слова керівника відділу досліджень енергетики та клімату Київської школи економіки Бориса Додонова.

"Якщо не буде вжито жодних заходів, згідно з нашим моделюванням, то, ймовірно, в січні населення матиме лише від двох до чотирьох годин електроенергії на день", - сказав Додонов.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.