Українці в новобудовах з електроплитами просять рідше відключати електрику, що відповів ДТЕК

Читать на русском

Для тих, хто живе у будинках, де всі комунікації залежать від електрики, відключення світла є справжнім випробуванням.

Читать на русском
Відключення світла
Особливо складно тим родинам, де є маленькі діти

Для тих, хто живе у будинках, де всі комунікації залежать від електрики, відключення світла є справжнім випробуванням.

Мешканці будинків, які повністю заживлено на електрику, просять зменшити тривалість відключень світла. Проте в енергокомпанії 6 червня 2024 року пояснили, що технічно неможливо вводити вибіркові обмеження. 

В ДТЕК відповіли, що відключають від електрики не будинки, а лінії, від яких вони живляться.

«Саме тому, починаючи з 2022 року, ми радимо ОСББ та керуючим компаніям знайти альтернативні джерела живлення, щоб забезпечити безперебійну роботу насосів і підтримку систем водопостачання та опалення у новобудовах під час відключень», - пояснили в ДТЕК.

В коментарях під дописом користувачі активно обговорювали підготовку до зими з врахуванням відключень світла. Українці цікавляться, «чи можна і як підключити альтернативне живлення для окремого під'їзду, або на 5-7 квартир». У відповідь написали, що «в сусідньому будинку кілька квартир користувалися одним генератором зимою 22/23».

Українці активно обговорюють підготовку до зими.
Українці активно обговорюють підготовку до зими.

У відповідь на пояснення ДТЕК, користувачі заявили, що «в новобудовах живуть переважно сімʼї з маленькими дітьми та вони чекати цілий день не можуть».

«Які альтернативні джерела живлення для того, щоб готувати їжу в новобудовах на електроплитах?, - написала Наталія Гетьман. - Ні один генератор не витримає, якщо всі одночасно включать електро плити, бо звичайно ніякі генератори не будуть працювати цілодобово! Продукти псуються в холодильнику, якщо більше, ніж 20 годин за добу немає світла! Чи в нас зараз такий час, що ми всі можемо дозволити собі харчування в закладах?».

Як альтернативу згадали туристичні плитки, проте було немало повідомлень щодо їх необережного використання.

«Скільки було вибухів у 2022 році через ці газові балони? Це не суперечить правилам пожежної безпеки, користуватись подібними речами в багатоповерхівках? Чи може розвести багаття у дворі», - пишуть у соцмережі.

Україна не встигне відновити потужності енергомережі до зими

Російські ракетні атаки та атаки безпілотників на українські електростанції та підстанції, які тривали останні місяці, серйозно похитнули енергетичну інфраструктуру країни. На додачу цього тижня планується ремонт двох енергоблоків АЕС, а літня температура спонукає людей вмикати кондиціонери. Прогнозується, що Україна не встигне відновити потужності до зими, а відключення світла триватимуть наступні два роки. 

Про це пише The New York Times. Видання зазначає, що українська влада була змушена розпорядитися про повне відключення електроенергії по всій країні на цей тиждень, що більш агресивний захід, ніж регіональні та нерегулярні відключення, які були на початку цієї весни.

Інформатор писав, що у половині областей України запроваджені екстрені відключення світла.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.