Абонент поцікавився у Київстар щодо забезпечення станцій акумуляторами на випадок блекаутів - відповідь компанії

У компанії Київстар запевняють, що працюють над тим, щоб всі базові станції були забезпечені безперебійним живленням

Київстар

Чоловік цікавиться тим, чи забезпечені вежі Київстар акумуляторами на випадок блекауту. Відповідне питання клієнт залишив 30 травня під публікацією компанії. Там відповіли, що на випадок аварійних відключень базові станції використовують акумулятори, генератори, що дозволяє обладнанню працювати декілька годин без «підзарядки». Коли відбувається перезапуск та підзарядка станцій, можливе тимчасове зникнення зв’язку, але для повноцінної роботи всіх послуг мережа, звісно, потребує електропостачання.

Клієнт не знає, куди звертатися через 10 хвилин, коли вежа не передає сигнал. У Київстар зазначають, що якщо у вашому районі відсутнє електропостачання або пошкоджена інфраструктура – це впливає на роботу базових станцій. В цих умовах оператор забезпечує роботу критично важливої частини мережі генераторами, де їх можна встановити. Адже велика частина базових станцій розміщена на дахах житлових будівель, освітлювальних опорах, мостових переходах, де підключення до генераторів неможливе. Але на всіх базових станціях встановлені акумулятори, які забезпечують автономну роботу обладнання деякий час. Щоб збільшити автономність обладнання, компанія закуповує та встановлює як нові акумулятори, так і додаткові генератори, щоб забезпечити роботу базових послуг - голосових дзвінків та повідомлень. Та для повноцінної роботи всіх послуг мережа, звісно, потребує електропостачання.

"Ми продовжуємо працювати та покращувати роботу зв'язку під час вимкнення електроживлення. Тільки минулого року компанія інвестувала понад 1 мільярд гривень у підготовку мережі до можливих блекаутів і захист базових станцій. Загалом в найближчі 2 роки компанія інвестує в розвиток телеком-інфраструктури України 600 мільйонів доларів", - розповіли у Київстар. 

Зміни у роумінгу для деяких тарифів

У зв'язку з приєднанням України до роумінгового простору ЄС, в українське законодавство будуть внесені зміни щодо принципів регулювання роумінгу. Вказується, що завдяки приєднанню до роумінгового простору ЄС, абоненти закордоном можуть користуватись своїм домашнім пакетом за комфортною ціною. Ще на початку повномасштабного вторгнення Київстар розпочав підготовку до впровадження умов регулювання ЄС та почав надавати абонентам послугу Роумінг як вдома, що доступна у 27 країнах ЄС. Проте процес приєднання до єдиної роумінгової зони передбачає ряд змін і для тарифів, зокрема умови в Україні та роумінгу мають бути максимально схожими, згідно з регулюванням ЄС. Але на вартість послуг за кордоном впливають взаєморозрахунки із закордонними партнерами, тому через економічні фактори послуга роумінгу буде включена не в усі тарифи Київстар.

Наприклад, з 4 липня 2024 року в тарифі LOVE UA Свобода не буде доступною послуга роумінгу, проте користувачі, перебуваючи за кордоном, зможуть: реєструватися в мережі, змінити тариф, отримувати вхідні повідомлення, користуватись USSD, Мій Київстар та вебчатом для зв’язку з оператором. Якщо ви плануєте поїздку за кордон, підберіть альтернативний тариф, у якому включена послуга роумінгу. Поступово аналогічні зміни будуть відбуватися і для інших тарифів. Користувачі цих тарифів будуть поінформовані заздалегідь через повідомлення.

"Ми докладаємо усіх зусиль, аби послуги роумінгу були доступні для максимальної кількості абонентів", - додали у Київстар. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube