Через кордон з готівкою: яку суму грошей можна вивезти без декларування

Читать на русском

Щодня кордон України з країнами ЄС перетинають десятки тисяч українців, які везуть з собою гроші готівкою, але не всі суми підлягають декларуванню

Читать на русском
Виїзд за кордон
За кордон можна вивозити певну кількість готівкових коштів

Щодня кордон України з країнами ЄС перетинають десятки тисяч українців, які везуть з собою гроші готівкою, але не всі суми підлягають декларуванню

Українці, які їдуть за кордон, зазвичай знають про можливість провозити кошти до 10 тисяч євро без декларування. Водночас є додаткові правила. Про це 6 березня пише РБК-Україна, посилаючись на інформацію посольства України в Польщі.

Фізична особа може перевозити через митний кордон України без декларування готівкову валюту у сумі, яка не перевищує еквівалент 10 000 євро за офіційним курсом, встановленим НБУ на день переміщення.

«Якщо людина ввозить до України чи вивозить за її межі готівкову валюту у сумі, що дорівнює або перевищує в еквіваленті 10 000 євро, то повинна письмово задекларувати її в повному обсязі митному органу», - пояснили в посольстві.

Зауважується, що фізичні особи вивозять чи пересилають за межі України валютні цінності в загальній сумі, що перевищує в еквіваленті 10000 євро, на підставі документів, що підтверджують зняття готівки з власних рахунків у банках і квитанції про здійснення валютно-обмінної операції з цією готівкою виключно на ту суму, що перевищує на день вивезення чи пересилання в еквіваленті 10000 євро. При цьому документи, що підтверджують зняття готівки з власних рахунків у банках, є чинними упродовж 90 календарних днів.
Водночас при перевезенні готівки через кордони ЄС також діють окремі правила.

«Зокрема, особи, які перевозять валюту вартістю 10 000 євро або більше, повинні декларувати цю готівку компетентним органам держави ЄС, через яку вони в’їжджають або виїжджають із Союзу, і надавати їх для контролю. Зобов'язання щодо декларування готівки вважається невиконаним, якщо надані відомості є неправильними або неповними, а також якщо готівка не надана для контролю», - попереджають у відомстві.

Законодавство ЄС передбачає, що перевозити готівкові кошти може будь-яка фізична особа без обмеження її віку. При цьому, особа до 18 років, яка перевозить грошові кошти, повинна перевозити такі кошти особисто, тобто при собі, у своєму багажі. Якщо гроші будуть у супроводжуючої особи, а не у дитини, і сума грошей у дорослого перевищує 10 000 євро, тоді виникає обов’язок їх декларувати.

В мережі активно обговорюється можливість появи "Вугледарського котла". Цікаво, що зазвичай про подібні ситуації говорили після їх виникнення, коли вже нічого не можна було змінити. Але чи можливий зараз такий ризик на найбільш небезпечних напрямках фронту? Про це розповість політолог Андрій Золотарьов. Приєднуйтесь до обговорення.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.