Скільки українських медиків виїхали за кордон, розповів міністр Віктор Ляшко

Читать на русском

Лише 3% медпрацівників, які працювали в Програмі медгарантій, виїхали за кордон, тому кадрової кризи в медзакладах немає

Читать на русском
Медицина, виїзд за кордон
Кадрової кризи в медичних закладах України не відбувається

Лише 3% медпрацівників, які працювали в Програмі медгарантій, виїхали за кордон, тому кадрової кризи в медзакладах немає

Уряд змінює підходи до підготовки медичних працівників. Зокрема, підходи у державному замовленні, зміни у навчанні у медвишах, зміни у фінансуванні інтернатури, запуск резидентури. Про це, та виїзд за кордон медичних працівників розповів 4 березня Віктор Ляшко.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко в ефірі загальнонаціонального телемарафону "Єдині новини" сказав, що у зв’язку з виїздом за кордон певної кількості медпрацівників, кадрової кризи в медичних закладах України не відбувається.

"Зараз, якщо дивитися на офіційну статистику, лише 3% медпрацівників, які працювали в Програмі медичних гарантій, залишили межі країни. Але ми розуміємо, що велика кількість людей, яким вони надавали меддопомогу, також залишили країну. Тому кризи кадрів у сфері охорони здоровʼя немає. Але є питання в тому, що велику кількість медпрацівників мобілізовано, перелаштовано на військові рейки, і нам треба весь час перелаштовуватися до викликів, які принесли російські терористи", - сказав Ляшко.

Водночас, як додав міністр, за прогнозами ВООЗ, у світі до 2030 року виникне кадрова криза у сфері охорони здоровʼя, яка торкнеться й України. Тому нині уряд змінює підходи до підготовки медичних працівників, зокрема підходи у державному замовленні, зміни у навчанні у медвишах, зміни у фінансуванні інтернатури, запуск резидентури.

Як раніше стало відомо, Міністерство освіти та науки запропонувало ввести грантову систему навчання у закладах вищої освіти. Розмір гранту коливатиметься від 15 тис. грн до 50 тис. грн і залежатиме від результатів ЗНО/НМТ. На окремі професії, зокрема вчителів, медичних працівників, залишатиметься державне замовлення.

Стало відомо, що урядова зустріч між президентами України та Польщі відбудеться 28 березня у Варшаві. Чому зустріч запланована на більш ніж місяць наперед, і що очікувати від цього зіткнення поглядів? Павло Коваль поділиться своїми думками з цього приводу. Приєднуйтесь до перегляду, щоб дізнатися більше.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.