Держприкордонслужба про виїзд за кордон чоловіків з інвалідністю: розвернути можуть прямо на пункті пропуску

Читать на русском

Стало відомо, як виїхати особам з інвалідність за кордон

Читать на русском
Держприкордонслужба про виїзд за кордон чоловіків з інвалідністю: розвернути можуть прямо на пункті пропуску
Виїзд за кордон

Стало відомо, як виїхати особам з інвалідність за кордон

Представники Адміністрації Держприкордонслужби пояснили, за яких умов чоловіки, які мають інвалідність, можуть виїхати за кордон. Таке рішення щодо надання дозволу надається безпосередньо на пункті пропуску. Стало відомо, як це працює. 

Як передає Судово-юридична газета, про це розповіли експерти Держприкордонслужби. Вони пояснили, чи буде достатньо для виїзду за кордон особі з інвалідністю просто надати пенсійне посвідчення особи з інвалідністю першої чи другої групи, а також додаткові документи. У Держприкордонслужбі зазначили, що перетинати державний кордон мають право особи з інвалідністю за наявності посвідчення, яке підтверджує відповідний статус. Водночас є певні нюанси.

"Рішення про надання дозволу на перетинання державного кордону на виїзд з України (відмову у перетинанні державного кордону) приймається безпосередньо в пункті пропуску відповідно до вимог законодавства, що регламентує порядок виїзду за кордон громадян України в умовах дії на території України правового режиму воєнного стану та після вивчення документів, що підтверджують наявність (відсутність) підстав для надання такого дозволу", - зазначили в Держприкордонслужбі. 

Це значить, що остаточне рішення про виїзд громадянина за кордон приймається уповноваженою особою Державної прикордонної служби. Тобто, людини, яка перевіряє документи особи на пункті пропуску.

Хто може виїхати з Україні з 1 січня?

Раніше повідомлялося, що під ас воєнного стану за кордон можуть виїжджати категорії громадян, список яких було визначено відповідною Постановою №57 Кабінету Міністрів України "Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України". Йдеться також про чоловіків, які молодші за 18 років та старші за 60 років. Тобто, які не є військовозобов'язаними. Також на це мають право громадяни, які призовного віку, але:

  • які мають посвідку на проживання в іншій країні та відповідну відмітку в паспорті;
    зняті з військового обліку за станом здоров'я;
  • яким дозволено виїзд за кордон за станом здоров'я;
  • яким дозволено виїзд за кордон за сімейними обставинами;
  • яким дозволено виїзд за кордон через професійну необхідність.

Військовозобов'язані громадяни теж мають право на виїзд за кордон при певних обставинах. Зокрема, якщо ця поїздка пов'язана з такими ситуаціями:

  • Лікування за станом здоров'я;
  • Навчання в іноземних вищих навчальних закладах;
  • За сімейними обставинами;
  • Відрядження;
  • Допомога Збройним силам України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.