В Україні продовжили термін проходження ідентифікації пенсіонерів: названа нова дата

Стало відомо, до якої дати пенсіонерам важливо пройти ідентифікацію

Уряд продовжив термін фізичної ідентифікації пенсіонерам, які стали ВПО
Пенсіонери

В Україні продовжили ідентифікацію пенсіонерам, які стали Вимушено переміщеними особами до повномасштабної війни. Таким чином, громадяни зможуть й надалі отримувати пенсійні виплати без додаткових перевірок. 

Про це повідомили на Урядовому порталі. Зазначається, що у зв'язку з пандемією коронавіруса, виплата пенсій пенсіонерам, які стали ВПО до 24 лютого 2022 року, здійснювали без проходження фізичної ідентифікації. Проте після того, як карантин скасували, з 1 липня вирішили відновити норму щодо проходження перевірки такими пенсіонерами ідентифікації для продовження отримання виплат.  

Зазначається, що уряд ухвалив постанову, розроблену Міністерством соціальної політики. Згідно з документом, термін проходження ідентифікації для пенсіонерів, які стали ВПО, продовжено до 31 березня 2024 року. Слід зазначити, що пенсіонери зазначеної категорії мають час до цієї дати для проходження ідентифікації, протягом якого виплата пенсій продовжуватиметься.

"Звертаємо увагу, що у випадку непроходження ідентифікації – пенсія накопичуватиметься на розрахунковому рахунку пенсіонера, до моменту проходження ідентифікації. Після проходження – уся сума пенсії перераховуватиметься на рахунок пенсіонера з місяця, у якому припинилось фінансування виплати. Це передбачено для того, щоб уникнути зловживань та ситуацій, коли коштами може скористатися інша людина, отримавши доступ до картки й ПІН-коду", - підкреслили в уряді.

Як пенсіонери можуть пройти ідентифікацію онлайн?

Слід зазначити, що ідентифікацію пенсіонери можуть пройти онлайн. Для цього потрібно авторизуватися через особистий кабінет на сайті Пенсійного фонду або зателефонувавши до контактного центру ПФУ. Через портал ПФУ потрібно:

  • Зареєструватись в особистому кабінеті на сайті, якщо у вас ще немає облікового запису;
  • Перейти до розділу Ідентифікація в режимі відеоконференцзв’язку;
  • Заповнити спеціальну електронну форму заявки;
  • Зазначити в коментарі, чи потрібна додаткова допомога для відеоідентифікації (наприклад, сурдопереклад);
  • Вибрати месенджер, за допомогою якого проходитиме відеоідентифікація;
  • Підтвердити дані, натиснувши кнопку "Подати заяву".

Сама відеоконференція проходитиме через спеціальні платформи. Наприклад, Google Meet, Signal, Skype, Telegram, Zоом, WhatsApp, Viber. Після подання заяви з пенсіонером зв’яжеться представник ПФУ, щоб призначити дату та час проведення відеодзвінка. Дата може бути призначена не раніше ніж через 10 днів і не пізніше ніж через 30 днів після подання заявки. Щоб спростити процедуру, до своєї заяви пенсіонеру варто прикріпити електронні копії таких документів:

  • Паспорт;
  • Ідентифікаційний код;
  • Трудова книжка;
  • Свідоцтво про народження.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube