Рада виконала ще одну вимогу ЄС та бізнесу: прийнятий закон щодо криміналізації контрабанди

Нардепи проголосували за редакцію Комітету з внесенням правок від бізнесу

Голосування в Раді
Рада прийняла закон про криміналізацію контрабанди

Верховна Рада прийняла законопроект №5420 щодо криміналізації контрабанди. "За" проголосували 248 нардепів. Законопроєкт прийнятий в цілому з врахуванням зауважень бізнес-спільноти, який стикається з проблемами блокування кордонів.

Про це повідомив нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк. Він зауважив, що була прийнята редакція Комітету з такими правками, на яких напролягав бізнес:

  1. Пороги для товарної контрабанди пропонується підняти в 5-ть раз.
  2. Пороги для підакцизних підняти у 2 рази.
  3. Вступ в силу товарної відкладається до середини 2024-го року. Як я і говорив, це дедлайн по МВФ по перезавантаженню БЕБ
  4. враховано численні наполягання бізнесу щодо зазначення умисної форми вини, виключно за наявності якої може відбуватися кваліфікація дій як злочину.
  5. суттєво обмежено можливі випадки притягнення до відповідальності за "контрабандними" статтями за подання документів із неправдивими відомостями – у зміненій редакції вони мають бути підставою для переміщення товарів, мають підлягати обов’язковому декларуванню відповідно до митного законодавства, а також мати вплив на визначення розміру митних платежів чи дотримання заходів нетарифного регулювання.

Нагадаємо, що прийняття цього законопроекту було вимогою макрофіну від ЄС на 1,5 млрд євро в цьому році.

"Таким чином, ми розглядаємо макрофінансову допомогу не лише як інструмент, який допоможе Україні впоратися з труднощами платіжного балансу, з якими вона стикається, а й як спосіб заохочення та стимулювання реформ, які стали більш актуальними відколи Україна стала країною-кандидатом минулого року", – зазначав керівник торгово-економічного відділу представництва ЄС в Україні Фернандес-Дієс.

Що відомо про законопроект №5420 та допомогу ЄС

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №5420 у першому читанні 13 липня 2021 року. 6 грудня профільний комітет підтримав його в редакції, яка викликає зауваження бізнесу. Проти його ухвалення в попередній редакції, зокрема, виступали Українська рада бізнесу (УРБ), Спілка українських підприємців (СУП), Федерація роботодавців України (ФРУ), громадська рада при Держмитслужбі.

Депутати та члени профільних комітетів раніше врахували частину пропозицій бізнес-спільноти. Зокрема, було видалення з тексту статті про "Недостовірне декларування товарів", нагадали в Палаті.

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн зауважувала, що наразі допомога Україні вже сягнула 85 млрд євро. У подальшому вона збільшуватиметься, адже ЄК запропонувала виділити ще 50 млрд євро до 2027 року. При цьому, згідно з домовленостями, наступні транші Україна буде отримуватиме лише за виконання взятих на себе зобов’язань.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube