Безкоштовне зубопротезування ветеранів: Уряд затвердив порядок використання коштів

Читать на русском

Кабмін ухвалив постанову, якою затвердив порядок використання коштів для пілотного проєкту безкоштовного зубопротезування ветеранів

Читать на русском
Ветерани, медицина
В Україні запустили проєкт безкоштовного зубопротезування для ветеранів

Кабмін ухвалив постанову, якою затвердив порядок використання коштів для пілотного проєкту безкоштовного зубопротезування ветеранів

Восени уряд оголосив про запуск пілотного проєкту безкоштовного зубопротезування для ветеранів. А сьогодні, 27 лютого, Кабмін ухвалив постанову «Деякі питання реалізації пілотного проєкту щодо зубопротезування окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України».

В постанові йдеться про безоплатне зубопротезування для ветеранів та учасників бойових дій. Проєктом акта зокрема передбачається:

  • надання медичних послуг із зубопротезування ветеранам та учасникам бойових дій за рахунок коштів державного бюджету;
  • затвердження Порядку використання коштів, передбачених у держбюджеті для реалізації цього пілотного проєкту;
  • що взяти участь у пілотному проєкті можуть заклади охорони здоров’я, які одержали ліцензію й уклали відповідний договір із Національною службою здоров’я України.

"Запровадження такого механізму для пілотного проєкту дозволить реалізувати гарантовані законом соціальні права ветеранів та учасників бойових дій на безоплатне зубопротезування", - йдеться в повідомленні Мінреінтерації.

У відомстві додають, що це питання неодноразово порушувалося на щотижневих нарадах з питань ветеранської політики та міжвідомчому засіданні під головуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук.

Як військовим отримати одноразову грошову допомогу у разі встановлення інвалідності

На одноразову грошову допомогу (ОГД) мають право військовослужбовці, які отримали поранення, травму, контузію, каліцтво або захворювання. Вони повинні мати довідку медико-соціальної експертної комісії (МСЕК), якою встановлено інвалідність або відсоток втрати працездатності.

В Міноборони пояснили, що право на допомогу можна реалізувати не пізніше ніж через 3 роки після отримання довідки МСЕК про встановлення відсотка втрати працездатності або інвалідності.

Тим, хто звільнився зі ЗСУ, потрібно звернутися до ТЦК та СП, де військовослужбовець перебуває на обліку. ТЦК та СП приймає документи та засвідчує їх копії і складає висновок щодо можливості призначення ОГД, який надсилається до департаменту соціального забезпечення Міноборони. Комісія Міноборони ухвалює рішення про призначення ОГД та доводить його ОТЦК та СП. В свою чергу, ОТЦК та СП доводить до військовослужбовця рішення комісії та здійснює виплату після отримання коштів від Міноборони.

 

Останнім часом у ЗМІ часто згадують два ключові фактори у ракетних атаках Росії: зростає використання точкових ударів замість масованих та оголошують про використання модернізованих ракет, зокрема Цирконів. Наталя Гуменюк розповість, як це впливає на ситуацію та чому Росія обирає саме такі тактики. Приєднуйтеся до перегляду відео, щоб бути в курсі подій.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.