Правовий навігатор для військових запустили у вигляді застосунку: тепер він працює навіть без інтернету

Читать на русском

ГО «Принцип» запустила застосунок «Правовий навігатор» для військових, яким можуть коистуватися і члени їхніх родин

Читать на русском
Військові, права
В Україні створили правовий застосунок для військових

ГО «Принцип» запустила застосунок «Правовий навігатор» для військових, яким можуть коистуватися і члени їхніх родин

Громадська організаія «Принцип» запустила «Правовий навігатор» ще й у вигляді застосунку. Він працюватиме без доступу до інтернету. Застосунок допомагає військовим та членам їхніх родин із правових питань. Про це 19 лютого повідомила ГО «Принцип».

Ще у березні 2023 року громадська організація «Принцип» створила онлайн-навігатор з права для військових. Спочатку він розповідав про те, які документи необхідно для військових, що отримали поранення.

«У навігаторі зібрані відповіді на базові запитання, щоб ви могли самостійно розібратися, як пройти «шлях пораненого», — зазначає команда.

Сайт і зараз надає інформацію військовому про його права та можливості, необхідні документи й загалом про «те, що чекає на нього на кожному етапі системи, яка зараз є». Наприклад, як проходити військово-лікарську комісію та як отримати до неї направлення.

Навігатор надає відповіді на поширені запитання. Наприклад, можна дізнатися, що робити, якщо військова частина саботує надання довідки про обставини поранення або якщо не погоджуєтеся з висновком ВЛК. До кожного розділу додали шаблони документів, які можна завантажити.

Тепер ГО «Принцип» запустила Правовий навігатор ще й у вигляді застосунку. До правового навігатора можуть звертатися як військові, так і члени їхніх родин, а також ветерани. Працює застосунок для Android та IOS.

Як військовим отримати одноразову грошову допомогу у разі встановлення інвалідності

В  Міноборони  повідомили, що на одноразову грошову допомогу (ОГД) мають право військовослужбовці, які отримали поранення, травму, контузію, каліцтво або захворювання. Вони повинні мати довідку медико-соціальної експертної комісії (МСЕК), якою встановлено інвалідність або відсоток втрати працездатності.

Для цього потрібно подати відповідний рапорт до командира військової частини. Після  військова частина приймає документи та засвідчує їх копії, видає висновок щодо можливості призначення ОГД, а потім надсилає до департаменту соціального забезпечення Міноборони. Комісія Міноборони ухвалює рішення про призначення ОГД та доводить його військовій частині. В свою чергу, військова частина доводить до військовослужбовця рішення комісії та здійснює виплату ОГД після отримання коштів від Міноборони.

Дмитро Рюмшин, командир 47-ї окремої механізованої бригади, відзначив зміну тактики російських сил. Тепер вони використовують штурмові групи, що оперують після авіаційних ударів, відмінно від масових наступів. Як вважає Сергій Кузан, голова "Українського центру безпеки та співпраці", ці зміни можуть вплинути на ситуацію у місті Авдіївка. Отримайте більше деталей у нашому відео.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.