Як визначається пенсія по інвалідності для військовослужбовців, пояснили в ПФУ

Читать на русском

Призначення пенсії по інвалідності для осіб, які постраждали внаслідок війни, регулюється відповідно до чинного законодавства України, а розмір пенсії залежить від групи інвалідності та представленого розміру грошового забезпечення

Читать на русском
Пенсійний фонд, військові
Пенсії по інвалідності для віськовослужюовців встановлені відповідно законодавству

Призначення пенсії по інвалідності для осіб, які постраждали внаслідок війни, регулюється відповідно до чинного законодавства України, а розмір пенсії залежить від групи інвалідності та представленого розміру грошового забезпечення

Українці, яким встановлено інвалідність, можуть розраховувати на пенсію залежно від групи інвалідності, стажу роботи та інших факторів. Більш детально про це 19 лютого розповіли в Пенсійному фонді України.

В ПФУ пояснили, що пенсії по інвалідності призначаються в рамках загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, а умови та розміри визначаються законодавством України.

"Згідно із Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», пенсії по інвалідності призначаються особам з інвалідністю за наявності страхового стажу від 1 до 15 років, в залежності від віку, в якому інвалідність встановлено. Розмір пенсії обчислюється відсотками від розміру пенсії за віком і залежить від групи інвалідності", - розповіли у Фонді.

Наприклад:

  • 100% пенсії за віком для осіб з інвалідністю I групи;
  • 90% пенсії за віком для осіб з інвалідністю II групи;
  • 50% пенсії за віком для осіб з інвалідністю III групи.

Мінімальні розміри пенсійних виплат по інвалідності визначені відповідно до статусу та групи інвалідності особи.

Також визначено пенсії по інвалідності для військовослужбовців та постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, де розмір пенсії залежить від причини інвалідності. Зазначено, що пенсія по інвалідності призначається з дня встановлення інвалідності, а подача заяви на її призначення повинна відбутися протягом трьох місяців з дня встановлення інвалідності.

"Важливо враховувати, що розміри пенсій можуть підлягати змінам згідно зі змінами у законодавстві та інших нормативних актах, які регулюють питання соціального захисту громадян в Україні", - зауважують в ПФУ.

Призначення пенсії по інвалідності для осіб, які постраждали внаслідок війни, регулюється відповідно до чинного законодавства України. Згідно з встановленими нормами, розмір пенсії залежить від групи інвалідності та представленого розміру грошового забезпечення.

Конкретні розміри пенсії по інвалідності для осіб з інвалідністю внаслідок війни визначаються наступним чином:

  • I група – 100% суми грошового забезпечення;
  • II група – 80% суми грошового забезпечення;
  • III група – 60% суми грошового забезпечення.

Зазначено, що мінімальна пенсійна виплата для осіб з інвалідністю внаслідок війни має певні встановлені норми:

  • І група – не менше 650% від прожиткового мінімуму (ПМ) для осіб, які втратили працездатність, що складає 13604,50 грн (2093 х 650%);
  • II група – не менше 525% ПМ – 10 988,25 грн (2093 х 525%);
  • ІІІ група – не менше 360% ПМ – 7534,80 грн (2093 х 360%).

Дмитро Рюмшин, командир 47-ї окремої механізованої бригади, відзначив зміну тактики російських сил. Тепер вони використовують штурмові групи, що оперують після авіаційних ударів, відмінно від масових наступів. Як вважає Сергій Кузан, голова "Українського центру безпеки та співпраці", ці зміни можуть вплинути на ситуацію у місті Авдіївка. Отримайте більше деталей у нашому відео.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.