Хто з пенсіонерів може не платити за комунальні послуги

Читать на русском

Знижка не надається членам сім'ї пільговика

Читать на русском
Пенсія
Право на пільгу в розмірі 100% знижки на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу мають пенсіонери, які працювали за певними спеціальностями та проживають у сільській місцевості

Знижка не надається членам сім'ї пільговика

В Україні деякі пенсіонери можуть не оплачувати комунальні послуги. Мова йде про тих, хто працював за певними спеціальностями, а також проживає у сільській місцевості. Крім того, за тверде чи рідке паливо теж не доведеться платити.  

Про це повідомили у Пенсійному фонді України. Певні категорії пенсіонерів мають право на 100% знижку на оплату ЖКП, а також придбання твердого, рідкого палива та зрідженого газу.

Користуватись пільгою, в межах встановлених норм, мають право колишні:

  • педагогічні працівники,
  • медичні та фармацевтичні працівники,
  • фахівці із захисту рослин,
  • працівники музеїв, бібліотек,
  • працівники державних та комунальних закладів культури, навчальних закладів сфери культури.

Членам сім’ї пільговика зазначена пільга не надається. Вона передбачена, якщо середньомісячний дохід сім’ї за попередні шість місяців, в розрахунку на одну особу, не перевищує величину доходу, що дає право на податкову соціальну пільгу. 

"Пільга надається протягом 12 місяців з місяця визначення такого права", - повідомляють в Пенсійному фонді.

Документи, які потрібно мати для оформлення знижки

Довідка або записи в трудовій книжці, які засвідчують дані про роботу людини в сільській місцевості за окремими спеціальностями. На підставі наданих документів інформація про пільговика вноситься до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги (реєстр). Для призначення пільги пенсіонерам, які перебувають на обліку в реєстрі, потрібно надати:

  • заяву про надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу,
  • документи, що підтверджують проживання в сільській місцевості.

Подати заяву та необхідні документи до Фонду можна в один зі способів:

  • особисто, через сервісні центри Пенсійного фонду України, уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідних територіальних громад, центри надання адміністративних послуг,
  • поштою, на адресу органу Фонду,
  • онлайн – через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України, мобільний застосунок Пенсійний фонд чи через портал Дія.

Українці, що досягли пенсійного віку, (у тому числі й ті, які виїхали за кордон) можуть оформити пенсію дистанційно

Для цього на вебпорталі електронних послуг ПФУ обрати вкладку «Заява про призначення пенсії», ознайомитися з інформацією на екрані та натиснути "Вхід". Для подальших кроків – увійдіть до особистого кабінету. Це можна зробити за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП). Його отримують також онлайн і безоплатно. Увійти можна і за допомогою ДіяПідпису. Після входу до кабінету:

  • У розділі «Щодо пенсійного забезпечення» оберіть вкладку «Заява на призначення пенсії». Дайте згоду на дистанційне інформування – оберіть зручний спосіб отримання повідомлень, щоби знати про статус своєї заяви. Натисніть «Продовжити» та оберіть вид пенсії, яку будете отримувати.
  • Заповніть анкету-опитування та поставте позначку про надання згоди на передачу й обробку персональних даних.
  • Долучить скан-копії необхідних документів (із їхнім переліком ви ознайомилися перед формуванням заяви).
  • На екрані з'явиться повна форма заяви про призначення пенсії – перевірте усі дані. У разі потреби – відредагуйте їх.
  • Натисніть кнопку «Підписати та відправити до ПФУ».

Заяву опрацюють упродовж десяти днів. За результатами розгляду ви отримаєте повідомлення.

Складання чисел з позначення року, "2+0+2+4", дає цифру "8": що вона означатиме для українських захисників на полі бою, і чи принесе магічна вісімка довгоочікуване полегшення - розповідає астрологиня Анна Карпєєва.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.