Літні громадяни без страхового стажу можуть претендувати на соціальну допомогу
Українці, які не накопичили страховий стаж або ж він недостатній, можуть розраховувати на соціальну допомогу. Її розмір становить різницю між прожитковим мінімумом для осіб, які втратили працездатність (2 361 гривні), і середньомісячним сукупним доходом сім’ї з розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не більше за 100% прожиткового мінімуму для працездатних осіб (3 028 гривень). Однак важливо враховувати ще один момент.
Як повідомляє видання Today.ua, наявність страхового стажу – обов'язкова умова виходу пенсію після досягнення пенсійного віку. Це роки, протягом яких роботодавець робив за працівника страхові внески. Якщо йдеться про ФОП, вони мають самостійно сплачувати податки. Літні громадяни без страхового стажу можуть претендувати на соціальну допомогу - пенсією за віком. За наявності 15 років стажу українець може оформити допомогу, звернувшись до органів соціального захисту за місцем фактичного проживання чи реєстрації. При собі потрібно мати наступні документи:
Якщо українець не накопичив і 15 років страхового стажу, для нього передбачено соціальну допомогу. Її розмір – це різниця між прожитковим мінімумом для осіб, які втратили працездатність у 2 361 гривні, та сукупним середньомісячним доходом сім'ї з розрахунку на особу за шість місяців до звернення. Виплата не може перевищувати 100% прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що дорівнює 3 028 гривень. Однак важливо враховувати ще один момент. Так звана соціальна пенсія перераховується кожні шість місяців – знову враховується середньомісячний сукупний дохід сім'ї та можливі майнові зміни.
У березні 2024 року держава проведе індексацію пенсій. За попередніми розрахунками Мінсоцполітики, пенсії зростуть в середньому на 13%. Загалом соцвидатки держбюджету у цьому році складуть 470 мільярда гривень. Це на 25 мільярдів гривень більше, ніж минулого року. Про це 12 січня повідомляв прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.
Розв'язка на перетині вулиць Полярної та Богатирської у Києві будується швидкими темпами - вже зведено два шляхопроводи довжиною по 125 метрів, бетонуються суцільні плити. Якими будуть наступні кроки, і коли відкриють проїзд, розповідає інфраструктурний оглядач Павло Авдокушин.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.