Як отримати компенсацію за працевлаштування ВПО, роз’яснили в уряді

Роботодавці, які працевлаштовують внутрішньо переміщених осіб, можуть розраховувати на компенсацію у розмірі 8 тис. грн.

Уряд, ВПО
Компенсацію витрат на оплату праці ВПО роботодавець може отримати під час дії воєнного стану

Компенсацію витрат на оплату праці внутрішніх переселенців роботодавець може отримати під час дії воєнного стану й впродовж 30 днів після його скасування. Про це пише Бізнес-Цензор

В уряді розповіли, як отримати виплати та які документи для цього необхідні. Компенсація надається у розмірі мінімальної зарплати за кожного працевлаштованого. Наразі це 8 тис. грн на місяць.

«Максимальна тривалість виплати становить три місяці. У разі працевлаштування ВПО, яка має інвалідність, компенсація виплачується шість місяців», - йдеться в повідомленні.

Щоб отримати компенсацію, необхідно:

  • працевлаштувати переселенця на умовах трудового контракту, зокрема за сумісництвом;
  • подати заяву про отримання компенсації у найближчому центрі зайнятості або через портал "Дія". Термін подання заяви: не раніше ніж через 5 днів, але не пізніше 6 місяців із дня працевлаштування ВПО;
  • дочекатися результатів розгляду заяви;
  • після отримання коштів необхідно подати заяву на отримання компенсації на наступний місяць.

Уряд передав функції з погодження списків заброньованих від Генштабу до Міноборони

Кабінет міністрів змінив порядок бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану, передбачений постановою №76. Тепер затверджувати списки заброньованих буде не Генеральний штаб Збройних Сил України, а Міністерство оборони.  Про зміни порядку бронювання йдеться в змінах, затверджених урядом 8 травня.

«Рішення передбачає, що центральні органи виконавчої влади, отримавши від підприємств списки заброньованих, після перевірки повноти переліку, наявності обґрунтування і дотримання вимог щодо кількості, подаватимуть його на погодження Міністерству оборони», - пояснили в уряді.

Інших суттєвих змін поки що немає. Як і раніше, бронювання здійснюється за рішенням Мінекономіки.

Також Інформатор писав, що у Верховній Раді наразі розглядаються два варіанти економічного бронювання. Перша модель - це податок з зарплатні на суму в 35 тисяч гривень. Друга - видача певного відсотка квот на кожне підприємство, і тоді бронювання залишається на розсуд роботодавця.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube