Допомога для ВПО: кому потрібно звернутися із заявою про продовження виплат

Читать на русском

Певні категорії громадян України мають право на продовження виплати ще на 6 місяців за заявою

Читать на русском
ВПО
Кому потрібно подати заяву на виплати ВПО

Певні категорії громадян України мають право на продовження виплати ще на 6 місяців за заявою

В Україні з 1 березня 2024 року значна кількість внутрішньо переміщених осіб (ВПО) зможуть отримати виплати, після подання нової заяви. Звернутися потрібно вагітним, людям, які втратили працездатність, багатодітним сім'ям та іншим категоріям. Допомога надаватиметься протягом шести місяців. 

Про це повідомили у Міністерстві соціальної політики України. Право на продовження виплати ще на 6 місяців за заявою мають:

  • малолітня дитина, яка прибула в нову громаду без супроводу законного представника,
  • вагітна жінка після 30-го тижня вагітності (27-го тижня вагітності — для жінок, яких віднесено до I—IV категорій осіб, постраждалих від аварії на Чорнобильській АЕС),
  • людина, яка втратила працездатність, але не має права на пенсійну виплату або отримує державну соціальну допомогу (за умови, що середньомісячний сукупний дохід на одну особу в такій сім’ї не перевищує 9 444 гривень).

Держава надає додаткову підтримку батькам, які не мають можливості працювати, доглядаючи дітей. Тому за заявою допомога продовжуватиметься, якщо середньомісячний сукупний дохід на одного члена сім'ї не перевищує 9 444 гривень:

  • для осіб працездатного віку, які не працюють і доглядають за дитиною до 14 років,
  • або сімей, у яких виховується троє і більше дітей до 18 років (при цьому всі діти проживають в сім’ї й не виховуються в інтернатних закладах).

Такі сім’ї отримають допомогу, якщо проживають на території, де ведуться чи можливі бойові дії. Родини, які проживають в умовно безпечних регіонах України, але в цих населених пунктах немає можливості віддати дитину до дитячого садочка, а навчання у школі відбувається онлайн або в змішаному форматі (офлайн та онлайн) – також можуть подати заяву й отримувати виплати протягом наступних пів року. Також за заявою допомога продовжується:

  • якщо людина працездатного віку не працює, але зареєструвалася в центрі зайнятості як безробітна чи така, що шукає роботу, і при цьому в сім’ї є діти, які відвідують садочки, школи, навчаються в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти.

Також право на продовження виплати ще на 6 місяців за заявою мають особи:

  • які доглядають за особою з інвалідністю I групи, дитиною з інвалідністю до 18 років, особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, особою, яка досягла 80-річного віку, або за тяжкохворою дитиною.

В усіх цих випадках допомога призначатиметься на всіх осіб з-поміж ВПО у такій сім’ї, але інші члени родини, які не працюють, мають зареєструватися в центрі зайнятості. Якщо вони цього не зроблять, виплата допомоги припиняється через місяць.

Пільгова іпотека ВПО

Мінреінтеграції спільно з Держмолодьжитлом за фінансової підтримки Уряду Німеччини реалізують програму "Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб". Завдяки їй сім’ї ВПО мають змогу придбати житло у кредит за найнижчою в Україні ставкою – 3% на рік.  У межах програми житлом забезпечено вже 1,5 тисячі внутрішньо переміщених осіб.

На участь у програмі стоять у черзі 35 тисяч сімей. Для поширення іпотечних програм для ВПО потрібні додаткові фінансові ресурси від міжнародних партнерів. Пільгова іпотека під 3% річних також сприятиме поверненню працездатних українців з-за кордону, що вже стає одним із пріоритетів держави.

Видання CNN повідомляє, що росія завербувала 15 тисяч громадян Непалу для участі у війні проти України. Це сталося після оголошення російським урядом вигідного пакету для іноземних бійців, який включав щомісячну оплату у 2 000 доларів та швидку процедуру отримання російського паспорта. Сергій Кузан обговорить, як непальські солдати можуть допомогти росії у війні та наскільки це буде ефективно. Також будемо розглядати, чи вказують такі дії росії на нову тактику залучення жителів найбідніших країн до конфліктів, і чи можна прорахувати їх мобілізаційний потенціал у цій сфері.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.