Пенсіонерів-ВПО просять пройти ідентифікацію, аби не втратити виплати - де це можна зробити

Читать на русском

Пройти фізичну ідентифікацію можна в будь-якому відділенні Ощадбанку чи сервісному центрі Пенсійного фонду України, а також онлайн в особистому кабінеті ПФУ

Читать на русском
Пенсія

Пройти фізичну ідентифікацію можна в будь-якому відділенні Ощадбанку чи сервісному центрі Пенсійного фонду України, а також онлайн в особистому кабінеті ПФУ

Пенсіонери, які стали внутрішньо переміщеними особами (ВПО) до 24 лютого 2022 року, можуть пройти ідентифікацію до 31 березня 2024 року. Для цього варто обрати зручний для себе спосіб - віддалено чи особисто. Це дозволяє перевірити, чи дійсно виплату отримує саме той, кому її призначили. 

Про це повідомили у Мінсоцполітики. Проходити фізичну ідентифікацію мають усі одержувачі пенсій та соціальних виплат. Через карантин у зв'язку з COVID-19 пенсіонери, які стали ВПО до 24 лютого 2022 року, отримували пенсію без проходження фізичної ідентифікації, але наразі дані необхідно поновити. Ідентифікацію можна пройти:

  • у будь-якому відділенні Ощадбанку чи сервісному центрі Пенсійного фонду України (ПФУ),
  • в особистому електронному кабінеті на вебпорталі електронних послуг ПФУ,
  • засобами відеоконференцзв’язку з працівниками органів ПФУ,
  • у закордонній дипломатичній установі України із подальшим відправленням пакета документів поштою чи онлайн.

Водночас для пенсіонерів, які стали внутрішньо переміщеними особами після 24 лютого 2022 року, діють загальні правила фізичної ідентифікації. Відповідно до них, ідентифікація особи підтверджується під час доставки пенсії Укрпоштою особисто, а також уповноваженими банками, раз на рік, під час перерахування коштів людині на її картковий рахунок. 

Чи є вимога проходження фізичної ідентифікації пенсіонерами нововведенням

Норма фізичної ідентифікації для всіх отримувачів пенсій та соціальних виплат діє в Україні на постійній основі ще з 2004 року. Вона є загальноприйнятою міжнародною практикою, необхідною для того, щоб перевірити, чи дійсно людина, яка отримує кошти від держави, є живою, і чи отримує виплату саме та особа, якій їх призначили. Абсолютна більшість українських  пенсіонерів і отримувачів соціальних виплат не зважали на дію цієї норми, оскільки проходили фізичну ідентифікацію в спосіб, який не привертав уваги, наприклад, звертаючись до банку за отриманням нової пластикової картки. Або ж ідентифікацію на практиці здійснював листоноша, вручаючи пенсію.

Зупинити незаконне будівництво можливо, і навіть не так складно, як думає більшість: про досвід боротьби з хижацькою забудовою розповідає членкиня Нацкомітету Міжнародної ради з питань пам’яток та визначних місць (ІКОМОС) Ольга Рутковська.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.