Аферисти продають водіям недійсні талони на пальне: як не стати жертвою шахраїв

Читать на русском

На Прикарпатті шахраї діють за старими схемами

Читать на русском
Пальне, шахрайство
Аферисти продають водіям недійсні талони на пальне

На Прикарпатті шахраї діють за старими схемами

Шахрайська схема з фальшивими талонами на пальне – сьогодні не вигадка. Працює вона просто: аферисти отримують гроші й зникають, але видають недійсні талони. Як не стати жертвою шахраїв і що робити, якщо це трапилося?

Аферисти продають водіям недійсні талони на пальне, повідомляє Управління поліції  в Івано-Франківській області.

«Нещодавно 60-річний прикарпатець у соціальній мережі натрапив на оголошення про продаж талонів на дизельне пальне. Під час листування з «продавцем», домовився отримати товар у поштовому відділенні. Він забрав посилку та оплатив за неї майже 5 тисяч гривень. Опісля водій заїхав на АЗС, де спробував скористатися талонами, але вони не сканувались», - йдеться в повідомленні поліції.

В поліції радять купувати талони на безпечних сайтах і перевіряти правильність їх назв – іноді адреси справжніх сайтів і шахрайських можуть бути схожими за винятком одного чи кількох символів.

Що робити, якщо ви стали жертвою шахраїв:

  • потрібно якнайшвидше зателефонувати на лінію 102, або ж звернутися із заявою до найближчого відділу чи відділення поліції;
  • у своєму зверненні повідомте деталі, що з вами трапилося, передайте відомості про шахраїв: імена, номери телефону;
  • повідомте компанію, від імені якої «працювали» шахраї, про вашу ситуацію, як мінімум вони зможуть сповістити своїх клієнтів про зловмисників, які прикриваються їхнім брендом.

Як заощадити на бензині взимку

Деякі рекомендації експертів можуть допомогти заощадити автомобільне пальне взимку. Зокрема, водіям радять перевіряти тиск у шинах. Річ у тім, що шини з недостатнім тиском можуть спричинити збільшене споживання пального. Тому важливо все перевіряти своєчасно та дотримуватися рекомендацій виробника автомобіля.   

Як передає видання OBOZ, для економії також можна використовувати двигунний обігрівач. Вмикати його радять за 10-15 хвилин до виїзду замість того, щоб прогрівати автомобіль на холостому ходу. Завдяки цьому можна і зберегти час, і економити пальне. 

Крім того, дозволяє використовувати пальне ще й круїз-контроль. Завдяки цьому можна зберегти стабільну швидкість транспорту. На світлофорах експерти радять вимикати двигун. Йдеться про випадки, коли стояти потрібно понад 30 секунд. Якщо на цей час вимкнути двигун, то можна і зменшити споживання пального, і зберегти ресурси автомобіля.

Завдяки використанню маршрутизатора можна знайти найбільш ефективний маршрут та зменшити кількість зупинок. Це також допоможе менше споживати пальне. Експерти радять спробувати вимикати обігрівач заднього скла, адже це теж може зберегти ресурси авто: якщо цей обігрівач не потрібен, то краще його вимкнути. 

Використання теплової ізоляції дверей та вікон теж зменшить споживання пального. Річ у тім, що теплова ізоляція допомагає зберегти тепло в автомобілі. Важливо також використовувати масло відповідно до рекомендацій виробника. Експерти пояснили, що якщо використовувати масла неправильної в'язкості може спричинити збільшене споживання пального.

 Також слід пам'ятати про економічний режим. Такий режим економії пального зараз є в більшості автомобілів. Це дозволяє зменшити споживання пального за рахунок зменшення потужності двигуна. При цьому важливо використовувати відповідну швидкість для ефективного використання пального. Для більшості авто оптимальною є швидкість приблизно 80-90 кілометрів на годину. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.