Для заміщення потужності Запорізькій АЕС Hyundai збудує в Україні нові атомні блоки

Корейська компанія Hyundai збудує в Україні нові атомні блоки, що планує Міненерго

Hyundai збудує в Україні нові енергоблоки за сучасною американською технологією АР1000
Хмельницька АЕС, Hyundai

Корейська компанія Hyundai збудує в Україні нові атомні блоки. Це стало можливим в рамках домовленості про співпрацю з українським Енергоатомом. Відомо, що планується будівництво та введення в експлуатацію нових енергоблоків атомних електростанцій в Україні. Очікується, що завдяки цьому можна буде замістити потужності Запорізької АЕС, яка знаходиться під тимчасовою окупацією російських загарбників. 

Як зазначили в Міністерстві енергетики України, збудовані будуть нові енергоблоки для Хмельницької АЕС. Йдеться про будівництво за сучасною американською технологією АР1000. Урядовці додали, що уряд Південної Кореї працює над допомогою українському енергосектору. Зокрема, йдеться про Харківщину.   

За інформацією Міненерго, Південна Корея минулого року передала для України 60 дизель-генераторів, а цьогоріч - планується передати ще 200. Крім того, Південна Корея збільшує підтримку української енергетики через міжнародні організації.

У Південній Кореї саме ядерна енергетика є головним джерелом живлення. Вона забезпечує 29% електроенергії на території країни. Загальна потужність електроенергії атомних електростанцій Південної Кореї становить 20,5 ГВТ від 23 реакторів. Країна також займається експортом ядерних реакторів для інших держав. 

Які плани на Хмельницьку АЕС

Раніше міністр енергетики Герман Галущенко говорив про те, що цьогоріч планується початок будівництва ще чотирьох блоків на Хмельницькій атомній електростанції. Він підкреслив, що будівництво 3-го та 4-го енергоблоків ХАЕС планувалося вже давно, і готовність 3-го енергоблока на сьогодні є досить високою. За словами Галущенко, очікується, що це буде як компенсація потужностей окупованої Запорізької АЕС. 

"Ми розуміємо, що повернемо цю станцію обов'язково, це питання часу. Інше питання - у якому стані ми її повернемо і чи зможемо одразу її запустити в роботу", - пояснив міністр. 

Він також додав, що будівництво нових реакторів потребуватиме часу, і найскоріше може бути введено в експлуатацію 3-ій енергоблок ХАЕС - приблизно за 2,5 роки. 

"І з тою потужністю, яку зможуть видавати шість реакторів на Хмельницькій АЕС, вона буде найбільшою у Європі і навіть більшою за потужністю, ніж Запорізька АЕС", - зазначив урядовець. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube