10 тисяч українських родин взяли кредити на придбання житла за програмою єОселя, повідомили в Мінекономіки

10 тисяч українських родин отримали кредити на придбання житла за програмою єОселя на майже 16 млрд грн від початку дії програми

Мінекономіки, єОселя
Іпотечні кредити за програмою єОселя взяли вже 10 тисяч українських родин

Близько 30% родин, які взяли кредити за програмою єОселя - звернулися за ними на купівлю житла першого продажу. Про це повідомили 14 травня в Міністерстві економіки України.

За словами Першого віцепрем’єр-міністра України - Міністра економіки Юлії Свириденко, іпотечні кредити за програмою єОселя взяли вже 10 тисяч українських родин.

«Ця програма виконує не лише соціальну функцію, допомагаючи українцям придбати житло на доступних умовах, через неї ми ще й інвестуємо в розвиток сфери житлового будівництва та супутніх галузей. 30% взятих українцями кредитів були на купівлю житла першого продажу - готового від забудовника або такого, що будується. Через зростання попиту на житло на первинному ринку ми підтримуємо українських виробників, які будують, виготовляють будівельні матеріали, створюють нові робочі місця”, - зазначила Юлія Свириденко.

Зокрема, минулого тижня українці отримали за програмою єОселя 229 кредитів на 396 млн грн, серед яких:

  • кредити під 3% отримали 111 військовослужбовців та силовиків, 17 педагогів, 12 медиків та 6 науковців;
  • кредити під 7% отримали 64 українця без власного житла, 4 ВПО та 15 ветеранів.

Найчастіше кредити брали для придбання житла на вторинному ринку - 168 кредитів, в той же час 61 українець взяв кредит на купівлю житла першого продажу - готового у забудовника, або в будинку, який зводиться. Найбільше іпотечних кредитів взяли жителі:

  • Київської області - 61;
  • міста Києва - 47;
  • Одеської області - 16;
  • Львівської, Закарпатської, Волинської областей - по 12.

В Міністерстві нагадали, що скористатись програмою доступного кредитування сьогодні можуть як представники окремих професій, так і громадяни, які не мають у власності житла або хочуть покращити його умови.

Для військовослужбовців ЗСУ за контрактом, вчителів, медиків та науковців пільгова ставка складає 3% річних. Для інших категорій - учасників бойових дій, ветеранів, ВПО, інших громадян - ставка іпотеки становить 7%.

В Мінекономіки пояснили, як виробнику дронів отримати пільговий грант від держави

Для отримання грантів від держави за програмою Переробка виробники безпілотних літальних апаратів мають скористатися тими ж стандартними для всіх учасників програми механізмами подання заявок. А от умови участі в ній для підприємств, що виробляють БпЛА, будуть пільговими. Про це повідомили в Міністерстві економіки України.

За словами заступника Міністра економіки України Надії Бігун, одразу після ухвалення Урядом відповідного рішення відомство отримало багато запитів від виробників дронів щодо участі в програмі. Частина запитів стосувалася умов та механізмів програми.

Грантові програми, які реалізує держава, є складовою економічної політики «Зроблено в Україні». Міністерство економіки й надалі працюватиме над їх удосконаленням та розширенням з метою якомога більше сприяти розвитку вітчизняного виробництва.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube