Абоненту Київстар перевипустили SIM-карту та оформили кредит на 16 тисяч гривень - що вирішив суд

Читать на русском

Працівники Київстар не змогли надати вичерпної відповіді чоловіку, яким чином його SIM-карта могла бути перевипущена за ініціативою інших осіб

Читать на русском
Київстар
На абонента Київстар шляхом перевипуску SIM-карти оформили кредит у розмірі 16 тисяч гривень

Працівники Київстар не змогли надати вичерпної відповіді чоловіку, яким чином його SIM-карта могла бути перевипущена за ініціативою інших осіб

Чоловіка вимагають повернути борг за кредитом. Він вказує, що не користувався коштами у розмірі 16 тисяч гривень. За його словами, кредитний договір оформили невідомі особи, які перевипустили його SIM-карту Київстар. Про це йдеться у рішенні Вінницького міського суду Вінницької області, опублікованому 23 листопада 2023 року.

12 лютого 2022 року телефон чоловіка було деактивовано. Він помітив, що до його додатка «Дія» приходили численні запити кредитної історії, хоча він ніяких заявок на отримання кредитів не подавав. Згодом з'ясувалось, що на його ім'я невідомі особи оформили кредит на суму 16 тисяч гривень. У відділенні Київстар вдалося відновити номер телефону і прив'язати до паспорта.

Працівники Київстар не змогли надати вичерпної відповіді чоловіку, яким чином його SIM-карта могла бути перевипущена за ініціативою інших осіб. Він подав заяву до поліції щодо вчинення щодо нього шахрайських дій, де відомості внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Однак фінансова установа подала на нього до суду щодо стягнення заборгованості за кредитом. 

17 лютого 2022 року на електронну адресу фінансової установи чоловік направив витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, працівникам в телефонному режимі повідомив, що кредитного договору не укладав та грошей не отримував. Він дійсно мав особистий кабінет, але отримував кредит у 2021 році, який повністю повернув.  

Що вирішив суд? 

Суд відмовив фінансовій установі у задоволенні позову про стягнення заборгованості за кредитним договором. Судові витрати залишили за чоловіком.

"У зв'язку з тим, що кошти за кредитним договором перераховані позивачем не відповідачу, кредитний договір з огляду на норми ст. 1046,1051,1054 ЦКУ є неукладеним, а тому у задоволенні позову слід відмовити", - наголосив суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.