Укрпошта пропонує послугу переадресації поштових відправлень - скільки часу та грошей на це потрібно

Переадресація здійснюється вже після надходження у відділення

Укрпошта
Переадресація поштових відправлень на Укрпошті

Клієнт Укрпошти просить оператора пояснити, як скористатися послугою переадресація поштових відправлень та скільки часу це займе. У компанії вказують, що заявку на переадресацію відправлення за іншою адресою можливо залишити декількома способами - на сайті, або відділенні. Це коштуватиме 50 гривень. Оформлена переадресація через сайт опрацьовується протягом 1 дня. 

Чоловік поставив запитання щодо переадресації поштових відправлень у коментарі до публікації Укрпошти. Йому пояснили, що заявку на переадресацію відправлення за іншою адресою можливо залишити наступними способами:

  • за посиланням (переадресація на сайті можлива лише між автоматизованими відділеннями)
  • подати в будь-якому відділенні (для оперативної обробки, краще в автоматизованому). За цю послугу буде стягуватись відповідна плата, згідно з чинними тарифами. Вартість послуги – 50 гривень.

Для OLX послуга переадресації або зміни отримувача неможлива, рекомендуємо звернутись до їхньої служби підтримки. (Для повернення потрібно звертатися до «OLX», Укрпошта не може повернути, лише можливе повернення за терміном зберігання або у разі відмови). Переадресація здійснюється вже після надходження у відділення. Переадресувати відправлення, яке не надійшло до відділення адресата неможливо. Оформлена переадресація через сайт опрацьовується протягом 1 дня.

 Укрпошта продаватиме на аукціонах посилки, які не забрали протягом пів року

Укрпошта впроваджує міжнародні практики щодо поводження з поштовими відправленнями, які не були невручені протягом шести місяців. Такі посилки компанія виставлятиме на продаж у межах аукціонів на майданчику Prozorro.Sale. 

Поштові відправлення, які отримувач не забрав протягом двох тижнів, Укрпошта відправляє назад відправнику. Якщо відправник протягом двох тижнів також не забирає посилку, то вона поступає на спеціально облаштований склад, де зберігається пів року. Впродовж цього періоду і отримувач, і відправник мають право за заявою отримати посилку. Якщо вони з якихось причин цього не зробили, то відтепер посилка може бути продана на аукціоні. Таким чином компанія отримає можливість компенсувати витрати, які вона понесла на логістику та зберігання поштових відправлень протягом цього періоду.

Початкова ціна за кожну непотрібну посилку становить десять гривень. Посилки об'єднані в палети, які містять до 100 одиниць, і продаються як один лот. Лоти формуватимуться рандомно, а всі посилки продаватимуться нерозпакованими із видаленням адресної інформації. Ані компанія, ані потенційні покупці до оголошення результатів аукціону не знатимуть, що вони містять. Для усунення можливості корупційної складової щодо формування лотів працівники компанії не можуть брати участь в аукціонах.

Часто шахраї використовують світову практику щодо продажу невручених посилок, розсилаючи повідомлення з пропозицією придбати одну посилку. На аукціонах компанії продаватимуть тільки групові лоти. Тому, якщо вам пропонують придбати одну посилку, це є ознакою шахрайських дій.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube