Долар дорожчає, а євро - дешевшає: НБУ встановив офіційний курс валют на п'ятницю, 12 квітня

Читать на русском

Як змінився курс валют 12 квітня 2024 року, і що буде з курсом долара цього місяця

Читать на русском
НБУ оновив курс валют на 12 квітня 2024 року
Обмін валюти

Як змінився курс валют 12 квітня 2024 року, і що буде з курсом долара цього місяця

Національний банк України встановив офіційний курс валют на п'ятницю, 12 квітня. Згідно з даними регулятора, американський долар знову подорожчав. При цьому європейська валюта різко пішла на спад. Стало відомо, що відбувається в пунктах обміну валют.

За даними НБУ, курс долара США встановлено на рівні 39,16 гривні. Це на 14 копійок більше, якщо порівнювати з попереднім банківським днем. При цьому курс євро було встановлено на рівні 42,01 гривні. Це на 34 копійки менше, якщо порівнювати з попереднім банківським днем. 

Курс валют на 12 квітня 2024 року:

  • Курс долара - 39,16 гривні;
  • Курс євро - 42,01 гривні;
  • Польський злотий - 9,86 гривні;
  • Швейцарський франк - 42,90 гривні;
  • Юань - 5,41 гривні. 

Водночас варто враховувати, що в пунктах обміну валют ціни можуть відрізнятися від офіційного курсу, який вставляється Нацбанком. За даними порталу Мінфін, станом на 12 квітня, в середньому купівля долара США відбувається за курсом 39 гривень, а продаж - 39,49 гривні. Що стосується євро, то в середньому купівля відбувається за курсом 42,10 гривні, а продаж - 42,80 гривні.

Що буде з курсом долара у квітні 2024

Член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин прогнозує, що долар США у квітні 2024 року буде укріплюватися. На його думку, що як тільки Міністерство фінансів України продасть ті 4,6 мільярда євро, що надійдуть від Європейського Союзу, то регулятор трохи укріпить курс нацвалюти. У квітні, переконаний експерт, буде коридор близько 38-39 гривні за долар. Водночас він зауважив, що в березні українці практично не відчули інфляції, щобільше - реальні доходи людей навіть зросли.   

При цьому зараз основним джерелом, яке забезпечувало виплати, були не кошти, які заробляє Україна, а макрофінансова допомога від наших партнерів. Якщо говорити про курсоутворення, то воно залежить, зокрема, від залишків коштів у валютних резервах Національного банку. За словами Олега Пендзина, на сьогодні там близько 40 мільярдів доларів. Цих коштів, підкреслив експерт, достатньо, щоб "тримати курс". 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.