Шахраї викрадають акаунти WhatsApp, використовуючи несправжні петиції про присвоєння Героя України захисникам
У Міністерстві юстиції заявляють, що шахраї викрадають акаунти WhatsApp. Вони використовують несправжні петиції про присвоєння звання Героя України загиблим захисникам. Про це 29 квітня повідомив Інтерфакс-Україна.
В Україні з’явився нова схема шахрайства. Шахраї викрадають акаунти WhatsApp, використовуючи несправжні петиції про присвоєння звання Героя України загиблим захисникам.
"Зловмисники розсилають повідомлення в WhatsApp, закликаючи проголосувати за електронну петицію про присвоєння звання "Герой України" посмертно військовослужбовцям ЗСУ. Повідомлення містять посилання на фейковий сайт, який імітує офіційну вебсторінку "Електронних петицій", - ідеться в повідомленні.
Зазначається, що, згідно з алгоритмом дій шахраїв, користувач переходить за посиланням у повідомленні, де на фейковому сайті пропонується ввести номер телефону та отримати код, після введення коду зловмисники отримують доступ до акаунту WhatsApp.
Повідомляється, що в результаті зловмисники можуть читати повідомлення, бачити фото та відео, а також надсилати повідомлення від імені користувача.
Мін'юст також надав рекомендації Держспецзв’язку, як захиститися від шахраїв:
Абонентів Київстар попереджають про потенційну загрозу крадіжки мобільних номерів. Вони відіграють ключову роль у захисті особистих даних, доступу до мобільних додатків, а також банківських рахунків. Про це йдеться у повідомленні компанії.
Шахраї активно використовують різні методи, щоб заволодіти номерами Київстар. Один із поширених способів – це змушування жертв набрати певну комбінацію цифр, що призводить до блокування номера, а потім дозволяє злочинцям отримати дублікат SIM-картки.
Як захиститися абонентам Київстар:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.