Оперативники Одеського прикордонного загону спільно з представниками міграційної поліції ГУНП в Одеській області припинили функціонування каналу торгівлі людьми
В Держприкордонслужбі повідомили, що організувала злочинний бізнес 56 – річна жителька Одещини. Наразі фігурантку злочинної схеми затримано та повідомлено їй про підозру за ст. 149 «Торгівля людьми» Кримінального кодексу України. Про це 29 квітня повідомили на офіційному сайті Держприкордонслужби України.
За повідомленням ДПСУ, жителька Одещини шляхом обману підшукувала жінок з уразливим станом та з низьким соціальним рівнем життя для роботи за кордоном. Насправді ж українки потрапляли до трудового рабства.
«По прибуттю до Румунії зловмисниця обмежувала їх в пересуванні та схиляла до співпраці. Також жінка заставляла своїх жертв звертатися до державних органів для оформлення соціальних допомог у статусі біженців. Після здійснення таких дій особам нараховувалися відповідні виплати. Використовуючи положення жертв, зловмисниця відбирала у них документи та кошти», - йдеться в повідомленні.
В рамках кримінального провадження правоохоронці провели санкціонований обшук за місцем проживання фігурантки справи. У домоволодіннях зловмисниці виявили низку румунських документів для соціальних виплат потерпілим, мобільні телефони, сім-карти різних операторів, банківські картки Румунії та грошові кошти.
Наразі фігурантку злочинної схеми затримано та повідомлено їй про підозру за ст. 149 «Торгівля людьми» Кримінального кодексу України.
Викриття міжнародного каналу торгівлі людьми відбулося в результаті комплексу заходів, проведених оперативниками Одеського прикордонного загону спільно зі співробітниками міграційної поліції ГУНП в Одеській області під процесуальним керівництвом Одеської обласної прокуратури.
Прикордонники Чопського загону виявили 26-річного мешканця Тернопільщини під час його спроби виїхати за межі України з підробленими документами. Чоловік подорожував рейсовим автобусом до Угорщини через пункт пропуску "Тиса". Під час контролю він представив паспорт та пакет документів, які, за його словами, засвідчували його як волонтера за гуманітарною допомогою для Збройних сил України.
Як повідомляє пресцентр ДПСУ, прикордонники під час перевірки встановили, що документи є підробленими. Після виявлення обману чоловік визнав, що придбав липові документи через Інтернет за 2000 євро і спробував "вирішити" ситуацію з прикордонниками вже на місці, запропонувавши їм 1600 євро в якості хабара. Однак інспектор категорично відмовився від такої "угоди", тож на місце були викликані працівники Нацполіції.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.