Для українок, що переживають насильство, створили застосунок, в якому можна викликати поліцію

Читать на русском

Зовнішній інтерфейс застосунку замасковано під звичайний додаток у телефоні жінки

Читать на русском
Додаток
В Україні розробили мобільний застосунок, через який жінка, яка переживає насильство або перебуває у групі ризику, може викликати поліцію через кнопку ”SOS” без дзвінка

Зовнішній інтерфейс застосунку замасковано під звичайний додаток у телефоні жінки

В Україні створили мобільний застосунок, через який жінка, яка переживає насильство, може викликати поліцію без дзвінка. Оперативники приїдуть за геолокацією або вказаною при реєстрації адресою. Про це повідомили у Київській міській державній адміністрації.

Вказується, що через мобільний застосунок жінка, яка переживає насильство або перебуває у групі ризику, може викликати поліцію через кнопку «SOS» без дзвінка. Вони приїдуть за геолокацією або вказаною при реєстрації адресою.

Зовнішній інтерфейс застосунку замасковано під звичайний додаток у телефоні жінки. Кнопка виклику поліції, корисна інформація та контакти інших служб допомоги у випадках домашнього або гендерно зумовленого насильства доступні тільки у прихованому інтерфейсі. Доступ до застосунку через чат-бот у Telegram (посилання).

В Україні збільшується кількість заяв про вчинення домашнього насильства

Міністерство внутрішніх справ фокусує особливу увагу на запобіганні та протидії домашньому насильству. За даними аналітично-ситуаційного центру МВС кількість звернень до Національної поліції щодо вчинення домашнього насильства збільшується. Про це повідомила заступниця Міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко. 

"За 2023 до Національної поліції України надійшло понад 291 тисячу заяв та повідомлень про вчинення домашнього насильства. Майже вдвічі більше кримінальних проваджень було відкрито у порівнянні із 2022 роком. Також на 36% зросла кількість адміністративних правопорушень. У 2023 році вона становить понад 163 тисячі. Тут потрібно враховувати те, що кількість населення в Україні зменшилась через тимчасову окупацію певних територій нашої держави", - наголосила Павліченко.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.