Посадовці з Національної поліції України стали лідерами за кількістю декларацій з криптовалютами за 2022 рік
Українські посадовці за 2022 рік зареєстрували понад 1 428 декларацій, у яких є криптовалюта. Як виявилося, понад 14% декларацій із цифровими активами належать жителям Дніпропетровської, Одеської та Харківської областей. При цьому найбільше прихильників криптовалют виявилося в Національній поліції та прокуратурі.
Така інформація з'явилася на порталі Опендатабот. Зазначається, що найбільше власників криптовалют у 2022 році виявилося в Національній поліції: це 171 декларація (12%). Також чимало прихильників криптовалют у прокуратурі: 150 декларацій (10,5%). Якщо порівнювати з періодом до повномасштабної війни, то тоді лідерами у топі "власників криптовалют" були посадовці міських рад: 75 декларацій (9,5%).
При цьому по областях у 2022 році переважали Дніпропетровська та Одеська: там по 72 таких декларацій із цифровими активами. У Харківській області 64 таких декларацій. При цьому напередодні повномасштабної війни у трійці лідерів замість Одеської області була Львівська.
Найпопулярнішою криптовалютою лишається біткоїн. Його за 2022 рік задекларували 648 українських чиновників. Це 45% від загальної кількості цих декларацій. При цьому у 2021 році біткоїн згадували лише в 356 деклараціях.
Chainalysis знову включив Україну до рейтингу Global Crypto Adoption Index. Таким чином, наша держава потрапила до глобального рейтингу країн щодо прийняття криптовалют. До рейтингу увійшло 154 країни світу, Україна посіла третю сходинку ньомережевої роздрібної торгівлі на CEX з урахуванням ВВП на душу населення. У топ-10 Україна стала єдиною європейською державою:
"Найголовніше – те, що 40% населення світу проживає у країнах із низьким та середнім рівнем доходу. Це більше, ніж у країнах із іншими рівнями доходів. Тому, якщо країни з низьким та середнім рівнем доходу – це майбутнє, то, згідно з даними дослідження, криптовалюта буде важливою частиною цього майбутнього", – зауважили дослідники.
Політолог Володимир Фесенко розкриває, чому новий законопроєкт не слід називати «скандальним» та чому важливо уникати таврування. Розмова про значущість мобілізації та можливі наслідки в разі невтілення цього закону. Приєднуйтеся до перегляду для глибшого розуміння.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.