У Туреччині готують нові правила для криптоіндустрії: яка мета уряду

Туреччина готує нові правила щодо криптовалюти, турецький уряд також заявив про плани щодо блокчейну

У Туреччині готують нові обмеження щодо криптовалюти
Криптовалюта

У Туреччині готують новий пакет нормативних актів щодо операцій з цифровими активами задля захисту споживачів. При цьому на цей раз турецький уряд водночас хоче і "підтримати інновації". З'ясувалося, що урядовці в Туреччині мають певні плани щодо блокчейну. Про це розповів заступник голови правлячої партії AK Party Омер Ілері після зустрічі з представниками криптовалютного сектора в інтерв'ю виданню CoinDesk 21 лютого.

Він зазначив, що зустріч була дуже корисною: за його словами, учасники галузі поділилися своїми оцінками щодо нинішньої ситуації. Омер Ілері підкреслив, що в обох сторін щодо криптовалют виявилися дуже схожі думки та цілі.

"Наша мета — убезпечити громадян, захистити інвесторів, регулювати платформи, але при цьому представити законопроєкт, який відкриває шлях для інновацій", - підкреслив міністр фінансів Туреччини.   

Він також додав, що турецька влада має "великі плани щодо різних технологічних галузей, таких як блокчейн і штучний інтелект". Водночас наразі деталей турецькі посадовці не розкривають. 

Туреччина хоче вийти з "сірого списку" FATF   

Восени 2023 року стало відомо, що Туреччина готує нове законодавство щодо криптовалюти. Метою уряду є переконати міжнародну групу з протидії відмиванню брудних грошей (FATF) виключити країну із "сірого списку". FATF у 2021 році знизила рейтинг Туреччини до так званого сірого списку країн, які не вживають достатніх заходів для запобігання відмиванню грошей та фінансуванню тероризму.   

"Єдиним питанням, що залишилося в рамках технічної відповідності, є робота, пов'язана з криптоактивами. Ми подамо законопроєкт про криптоактиви до парламенту якнайшвидше. Після цього у Туреччини не буде причин залишатися в цьому сірому списку, якщо не буде інших політичних міркувань", - прокоментував ситуацію Мехмет Сімсек, міністр фінансів Туреччини.   

При цьому слід зауважити, що ще в 2021 році Центральний банк Туреччини заборонив розрахунки в криптовалюті. У регуляторі зауважили, що використання таких активів може "призвести до непоправних збитків".

"Постачальники платіжних сервісів не зможуть будувати бізнес-моделі з використанням криптовалюти прямо або побічно, і не зможуть надавати подібні послуги", ― заявили тоді в Центральному банку Туреччини.

Політолог Володимир Фесенко розкриває, чому новий законопроєкт не слід називати «скандальним» та чому важливо уникати таврування. Розмова про значущість мобілізації та можливі наслідки в разі невтілення цього закону. Приєднуйтеся до перегляду для глибшого розуміння.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube