Українець вимагав понад півмільйона гривень з держбюджету, бо його не пропустили через кордон на навчання до Польщі - що вирішив суд

Чоловік вважає, що його позбавили можливості навчатися та працювати у Польщі

Виїзд за кордон
Чоловік не зміг виїхати на навчання за кордон, бо поліцейські не повернули йому вилучені документи

У чоловіка під час перетину державного кордону України вилучили документи. Поліцейські їх не повернули. Його позбавили можливості продовжувати навчання у Польщі. Він вимагає стягнути з державного бюджету 567 457 гривень. 

Про це вказується у рішенні Шевченківського районного суду Чернівців. Працівники поліції не повернули чоловіку тимчасово вилучені документи, чим позбавили його можливості продовжувати навчання за кордоном. Він змушений перебувати на території України у небезпеці у зв'язку із введенням воєнного стану та орендувати житло. Завдана йому матеріальна шкода полягає у витратах по оплаті ним навчання за кордоном, що складає 67 928 гривень, на яке той не зміг потрапити внаслідок незаконних дій органів досудового розслідування, а також у втраті можливості заробити у разі працевлаштування за кордоном.

У чоловіка вилучили паспорт громадянина України для виїзду за кордон, посвідчення з відстрочкою від призову у зв'язку із навчанням у виші, дозвіл на виїзд за кордон, студентський квиток, договір з університетом з нотаріальним перекладом, дві довідки про навчання з їх нотаріальними перекладами щодо порядку оплати за навчання. У Головному управлінні Національної поліції в Чернівецькій області акцентують, що повністю виконали вимоги ухвали Герцаївського районного суду Чернівецької області від 16.08.2022 року про повернення йому тимчасово вилучених у нього документів.

"Посилання на його неможливість прибути до вишу в період часу з 01.09.2022 року по 30.09.2022 року є безпідставними", - заявили у Головному управлінні Національної поліції в Чернівецькій області. 

Розгляд справи 

Суд з'ясував, що при перевірці документів на КПП "Порубне" під час перетину державного кордону України в чоловіка знайшли підроблені документи, а саме: довідки з іноземного навчального закладу. Відомості про це внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 358 Кримінального кодексу України. Ухвалою Герцаївського районного суду Чернівецької області від 16.08.2022 року задоволено його скаргу на бездіяльність слідчого.

Чоловік став студентом Wyzsza Szkola Handlu та у червні 2022 року направився до Польщі для отримання освіти у навчальному закладі. 23.06.2022 року вилучені в нього при перетинанні кордону України документи передали до слідчого відділу відділення поліції №4 ВП ГУНП в Чернівецькій області. 22.07.2022 року громадянин подав клопотання та просив повернути йому вилучені документи. Проте, жодної реакції від уповноважених працівників слідчого відділення не було.

Яким було рішення суду? 

Позов чоловіка частково задовольнили. З державного бюджету України на його користь стягнуть 5 тисяч гривень на відшкодування моральної шкоди, завданої незаконною бездіяльністю органів, що здійснюють досудове розслідування.

"Позивач зазнав моральних страждань, які були пов'язані із неповерненням йому відповідальною особою слідчого відділення поліції № 4 ВП ГУНП в Чернівецькій області вилучених на кордоні документів", - наголосили у суді. 

Законопроєкт про мобілізацію нарешті зареєстрували! Що треба знати?

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube