Долар і євро знову дорожчають: НБУ встановив офіційний курс валют на вівторок, 30 квітня

Читать на русском

Як змінився курс валют 30 квітня 2024 року, і що буде з курсом долара в травні

Читать на русском
НБУ оновив курс валют
Обмін валюти

Як змінився курс валют 30 квітня 2024 року, і що буде з курсом долара в травні

Національний банк України встановив офіційний курс валют на вівторок, 30 квітня. Згідно з даними регулятора, і американський долар, і європейська валюта стали дорожче. Стало відомо, які «цінники» в пунктах обміну валют.

За даними НБУ, курс долара США встановлено на рівні 39,67 гривні. Це на 7 копійок більше, якщо порівнювати з попереднім банківським днем. При цьому курс євро встановлено на рівні 42,50 гривні. Це на 6 копійок більше, якщо порівнювати з попереднім банківським днем.

Офіційний курс валют на 30 квітня 2024 року:

  • Долар США - 39,67 гривні;
  • Євро - 42,50 гривні;
  • Польський злотий - 9,83 гривні;
  • Швейцарський франк - 43,48 гривні;
  • Юань - 5,48 гривні.

Також треба враховувати, що і пунктах обміну валют ціни можуть відрізнятися від офіційного курсу регулятора. За даними порталу Мінфін, станом на 30 квітня в середньому купівля долара США відбувається за курсом 39,70 гривні, а продаж - 39,82 гривні. Що стосується євро, то в середньому купівля відбувається за курсом 42,75 гривні, а продаж - 42,91 гривні.

Що буде з курсом валют у травні 2024?

Раніше начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас розповів, що у травні НБУ може коригувати обсяги валютних інтервенцій, відштовхуючись від попиту. Також експерт зауважив, що на курс впливатиме обсяг макрофінансової допомоги від союзників. Адже, за розрахунками влади, для покриття витрат бюджету потрібно близько 37 мільярдів іноземних вкладень.   

Що стосується того, який курс долара буде в травні, то експерт поділився таким прогнозом:

  • долар на міжбанку та готівковому ринку коливатиметься однаково - у межах 39–41 гривень;
  • євро на міжбанку коливатиметься від 41 до 43 гривень, а на готівковому ринку — від 41 до 43,5 гривень;
  • щоденні зміни курсу на міжбанку становитимуть 0,2–0,3 гривні, у комерційних банках – до 0,3–0,5 гривні, в обмінних пунктах – до 0,5 гривень.

"Таким чином, за винятком Великоднього тижня, ситуація на валютному ринку не виб’ється за систему валютних змін (це і щоденні зміни, крок таких змін, напрями змін тощо). Не виключено, що у травні триватиме процес повільної девальвації, проте в моменті воно буде малопомітним і не спричинить різкого зростання попиту на валюту. Звичайно, ми не можемо припустити, наскільки, наприклад, сильно впливатиме військовий фактор, однак у регулятора достатньо можливостей та інструментів, щоб зберегти на ринку відносний баланс між попитом і пропозицією", — вважає експерт. 

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.