Клієнтці ПриватБанку перевипустили банківську картку та взяли на неї 29 819 гривень кредиту - яким було рішення суду

Читать на русском

Жінка повідомила ПриватБанк про шахрайські дії відносно неї та просила заблокувати її картку

Читать на русском
ПриватБанк
Невідомі перевипустили банківську картку клієнтки ПриватБанку та отримали кредитні кошти у розмірі 20 тисяч гривень, 9 519 гривень та 300 гривень

Жінка повідомила ПриватБанк про шахрайські дії відносно неї та просила заблокувати її картку

Жінка має заборгованість перед ПриватБанком у розмірі 30 996 гривень. Вона вказує, що стала жертвою шахрайських дій. Фінустанова запевняє, що з їхнього боку порушень немає. Відповідальність перекладають на клієнтку, яка розголосила власну конфіденційну інформацію стороннім особам.

Про це вказується у рішенні Ленінського районного суду Запоріжжя (юридична назва суду - ред.). В ніч з 9 на 10 березня 2023 року невстановлена особа втрутилась в роботу "Приват24" та переказала власні кошти жінки у розмірі 600 гривень на іншу карту. Далі кошти у сумі 450 гривень вивели зі "Скарбничка" та поповнила телефон. 

15 березня 2023 року невстановлена особа перевипустила банківську картку, оформила та отримала кредитні кошти у розмірі 20 тисяч гривень, 9 519 гривень та 300 гривень. Жінка повідомила банк про шахрайські дії відносно неї та просила заблокувати її картку. За нею рахується заборгованість у розмірі 30 996 гривень. 

"В ході перевірки службою безпеки ПриватБанку порушень зі сторони банку не встановлено, бо саме клієнтка розголосила власну конфіденційну банківську інформацію стороннім особам, які збагатилися її коштом, а тому провина у завданих збитках лежить саме на ній", - вказали у ПриватБанку. 

Яким було рішення суду? 

Позов жінки задовольнили. Транзакції щодо переказу коштів з рахунку у сумі 1 054 гривень визнали незаконними. Акціонерне товариство комерційний банк "ПриватБанк" зобов'язали повернути кошти шляхом відновлення їх на рахунку.

Кредитний договір на суму 31 тисяча гривень визнали недійсним. Операцію щодо перевипуску картки визнали нечинною. Фінустанова має відновити залишок коштів на рахунку, який існував перед виконанням операції.

"При здійсненні платіжних операцій 10.03.2023 року та 15.03.2023 року клієнтка особисто не використовувала електронний платіжний засіб. Вона не сприяла втраті, незаконному використанню персонального ідентифікаційного номера або іншої інформації, яка дає змогу ініціювати платіжні операції, повідомила банк та поліцію про вчинений злочин, а тому вона не несе відповідальності за таку платіжну операцію здійснену за допомогою платіжної картки та за відповідні правові наслідки у вигляді нарахованих відсотків, пені штрафу, що настали у зв'язку зі здійсненням такої операції", - наголосили у суді. 

Удар по аеродрому “Бельбек” і потоплений катер “Івановець”. Як Україна повертає Крим?

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.