Не лише вести військовий облік, а й вручати повістки: Закон про мобілізацію додасть обов’язків для бізнесу

Новий закон про мобілізацію законодавчо закріпить поняття оповіщення, яке включатиме у себе виклик громадян до ТЦК, а також вручення повісток

Мобілізація, бізнес
Поняття оповіщення включатиме у себе виклик громадян до ТЦК

Обов’язки бізнесу стосовно оповіщення військовозобов’язаних працівників законодавчо уточнять. Новий закон про мобілізацію законодавчо закріплює таке поняття як оповіщення. Що це означає, пояснили 15 травня в Sud.ua.

18 травня набуде чинності новий закон №3633-IX про посилення мобілізації.
Він законодавчо закріплює таке поняття як оповіщення.

«Це доведення сигналів і повідомлень (директив, розпоряджень) до органів військового управління, центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій та населення про оголошення мобілізації, виклик громадян до ТЦК, а також вручення (надсилання) повісток громадянам», - пояснили юристи.

Нагадаємо, щодо змін у статті 21 Закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» передбачено, що:

  • підприємства, установи і організації зобов’язані вести військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів із числа працюючих,
  • здійснювати заходи щодо бронювання військовозобов’язаних і надавати звітність з цих питань відповідним органам влади, 
  • забезпечувати своєчасне прибуття працівників, які залучаються до виконання обов’язку щодо мобілізації, на збірні пункти та до військових частин.

Наразі ж після змін до обов’язків бізнесу також додається «забезпечувати своєчасне оповіщення і прибуття працівників… на збірні пункти шляхом вжиття відповідних інформаційних та організаційно-технічних заходів із подальшою компенсацією витрат за здійснення такого процесу з Державного бюджету, яка здійснюється не пізніше ніж через місяць після подання відповідного звернення у порядку, встановленому КМУ».

«Отже, підприємства повинні будуть забезпечувати «оповіщення», а це поняття, як вже було сказано, включає у себе вручення повісток. Що передбачають під собою «організаційно-технічні заходи» не конкретизується, і, вочевидь, це питання визначить Уряд», - уточнюють юристи.

Також дається визначення поняттю система військового обліку, яке фактично визначає, хто має бути організатором військового обліку на підприємстві, хто його має вести, а хто є «об’єктом» цього обліку.

Нагадаємо, що закон про посилення мобілізації доручає Кабміну визначити новий Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, де також має бути визначено порядок оповіщення військовозобов’язаних, їх прибуття до ТЦК, процедура перевірки військово-облікових документів, уточнення персональних даних та внесення змін у військово-облікові документи. Однак наразі цей документ не ухвалено.

Кабмін вніс зміни до Порядку бронювання військовозобов'язаних

Кабінет міністрів вніс зміни до Порядку бронювання військовозобов'язаних за списком військовозобов'язаних. Вони діятимуть на період воєнного стану. Додаткову бронь нададуть людям, які працюють в енергетичній галузі і проводять відновлювальні роботи. Але це стосується не всіх. 

Про заявив постійний представник Кабміну у Верховній раді Тарас Мельничук. 

"Зміни стосуються бронювання працівників підприємств паливно-енергетичного комплексу та їх підрядних організацій, які здійснюють будівництво, ремонт, відновлення, надання послуг, виготовлення та/або поставку обладнання, інші інженерно-технічні заходи, що спрямовані на відновлення зруйнованого/пошкодженого внаслідок збройної агресії РФ майна об’єктів критичної інфраструктури, безперебійне функціонування Об’єднаної енергетичної системи та газотранспортної системи України", - проінформував Мельничук. 

Він також зазначив, що не кожне підприємство отримає броню. Перелік визначить і затвердить Міністерство енергетики України. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube