В Україні дешевшають харчі - Держстат

У Державній статистичній службі розповіли, які продукти подешевшали, а які навпаки здорожчали за останній місяць. Ціни порівняли з попереднім місяцем та з відповідним місяцем минулого року. Найбільше подешевшали яйця, олія, цукор, овочі. А також дешевшими стали одяг та взуття. Детальніше - читайте у матеріалі Інформатора

В Україні дешевшають харчі - Держстат
Частина продуктів та товарів широкого вжитку подешевшали в Україні

Споживчі ціни у квітні в Україні порівняно з цим місяцем попереднього року в середньому зросли на 3,2%. Про це свідчать дані Держстату. Помітно для гаманця здорожчали масло, молоко, фрукти, сири, алкогольні напої та тютюнові вироби.

За даними, наведеними Держстатом, зростання споживчих цін залишається на рівні 3,2% на місяць. Це менше, ніж прогнозували в НБУ (а саме 5% після 1 кварталу року). У лютому цей показник був 4,3%, а у березні та квітні - 3,2%. Водночас порівняно з березнем 2024 року ціни в середньому зросли на 0,2%, з початку року - на 1,4%.

За рік ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби зросли на 8%. Хліб додав у ціні 5,7%. Безалкогольні напої в середньому стали дорожчі на 5,8%. Риба подорожчала на 5,1%, м’ясо і м’ясопродукти — на 4,2%. Порівняно з квітнем 2023 року у квітні 2024 року найбільше подорожчали:

  • масло — на 14,9%,
  • молоко — на 9,3%,
  • фрукти — на 7,0%,
  • сир та м’який сир — на 7,8%.

За рік одяг та взуття знизилися у ціні на 6,2%. Також подешевшали:

  • яйця на 41,9%,
  • соняшникова олія — на 15,4%,
  • цукор — на 15,1%,
  • овочі - на 13,9%.

Пальне і мастила протягом року подорожчали на 18,1%. А транспортні послуги — на 6,8%. Послуги освіти стали дорожчими на 11,8%. 

Чому зменшується інфляція

Основна причина зниження інфляції - падіння попиту у населення на товари та послуги - на 25% порівняно з довоєнним. Цьому є декілька пояснень: війна, виїзд біженців за кордон (понад 6 млн. осіб), мобілізація чоловіків до лав ЗСУ, високий рівень безробіття (близько 20% робочої сили), а жорстка монетарна політика НБУ, що обмежує надходження позикових коштів у економіку (рівень кредитування за рік скоротився з 20% ВВП до 14% ВВП, відповідно зменшується кількість проблемних кредитів).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube