Рада запустить єВідновлення для автівок: хто і як отримає компенсацію

Читать на русском

Власники автомобілів, зруйнованих чи постраждалих внаслідок агресії Росії, зможуть претендувати на відшкодування їх вартості, для цього треба буде пройти процедуру, аналогічну тій, що нині проходять власники постраждалого житла

Читать на русском
В Україні запрацює аналог "єВідновлення" для власників автомобілів
Проєкт має перспективи, оскільки був поданий цілою низкою депутатів від "Слуги народу"

Власники автомобілів, зруйнованих чи постраждалих внаслідок агресії Росії, зможуть претендувати на відшкодування їх вартості, для цього треба буде пройти процедуру, аналогічну тій, що нині проходять власники постраждалого житла

Напочатку квітня 2024 року у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт, який передбачає створення механізму компенсацій для власників автівок, які було пошкоджено чи знищено внаслідок збройної агресії Росії. Працюватиме він приблизно так само, як програма "єВідновлення" - власник матиме підтвердити пошкодження фото- чи відеоматеріалами. Проєкт має перспективи, оскільки був поданий цілою низкою депутатів від "Слуги народу".

Зі слів одного з авторів законопроєкту №11147 Володимира Крейденка, держава матиме можливість виплатити компенсації власникам автотранспорту, як це вже зроблено зі зруйнованим житлом. Планують використати механізм аналогічний програмі "єВідновлення": факт пошкодження чи втрати необхідно підтвердити фото- чи відеоматеріалами. Ця інформація заноситиметься до Держреєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, викликаних російською збройною агресією.

Подавати заяви на компенсацію зможуть юридичні та фізичні особи, а також їхні спадкоємці чи правонаступники. У паперовій формі заяви можна подати через ЦНАПи, органи соціального захисту населення чи нотаріусів. В електронній — через Єдиний державний портал електронних послуг. А розмір компенсації визначатиме спеціальна комісія безпосередньо у кожному конкретному випадку. Кошти перераховуватимуть на поточний рахунок власника знищеного автомобіля.

Як джерела фінансування автори законопроєкту розглядають:

  • фонд відновлення майна та зруйнованої інфраструктури у зв’язку зі збройною агресією Росії;
  • міжнародну технічну фінансову допомогу;
  • репарації чи інші стягнення з росії;
  • інші джерела, які не заборонені законодавством України.

Які саме автівки вилучатимуть у громадян для потреб ЗСУ та коли компенсують їхню вартість

Нагадаємо, Інформатор писав про те, що у новому законопроєкті щодо посилення мобілізації прописаний механізм вилучення автівок у громадян на потреби ЗСУ. Ця норма вступить в дію у травні, а саме через місяць після підписання документа президентом України Володимиром Зеленським. Дані про автомобілі, які належать громадянам та бізнесу матимуть представники ТЦК.

Деталі механізму вилучення вже відомі. Процес почнеться після 18 травня. Йдеться не лише про автомобілі, але й про сільськогосподарську техніку і, зокрема, водний транспорт. Вилучення транспорту відбуватиметься лише на основі відповідних рішень місцевої влади. Після демобілізації протягом 30 календарних днів транспорт повертатимуть власникам. Якщо техніка пошкоджена - власник отримає компенсацію.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.