Клієнт Ощадбанку намагався зняти кошти в банкоматі, але безрезультатно
У чоловіка з картки Ощадбанку списали 17 436 гривень. Згодом при знятті коштів у банкоматі він дізнався про блокування рахунку. Клієнт вимагає визнати незаконними дії фінустанови з приводу накладення арешту та проведення відрахування на погашення заборгованості. Про це йдеться у рішенні Луцького міськрайонного суду, опублікованого 12 лютого 2024 року.
У період часу з 19.06.2023 року по 17.11.2023 року з рахунку чоловіка, відкритого в АТ «Ощадбанк», безпідставно списано 17 436 гривень. Своєю чергою, при спробі зняти пенсію через банкомат, ним було помічено, що рахунок заблоковано. Підставою для накладення арешту стала постанова органу ДВС.
"Рахунок клієнта не має спеціального режиму використання та був відкритий для проведення усіх видів розрахункових операцій. Арешт накладений на підставі постанови органу ДВС. Такі дії АТ «Ощадбанк» в особі Волинського обласного управління відповідають вимогам закону. Поряд з тим, факт отримання клієнтом пенсії на спірний рахунок не є самостійною підставою для унеможливлення арешту", - заявили в Ощадбанку.
Суд з'ясував, що предметом здійснення виконавчого провадження, є виконання судового рішення, яке пред'явлено стягувачем до примусового виконання. У межах вказаного виконавчого провадження орган ДВС виніс постанову про арешт на кошти боржника, яку направили Ощадбанку на примусове виконання. Вищенаведені обставини також свідчать про законне списання коштів з поточного рахунку боржника для забезпечення належного здійснення виконавчого провадження.
Суд вирішив відмовити чоловіку в задоволенні позову. Він обрав неналежний спосіб захисту порушених прав, оскільки саме по собі зняття арешту з належного банківського рахунку не припинить дію постанови органу ДВС, на підставі якої його наклали.
"Суд не вбачає жодних правових підстав для задоволення позовних вимог чоловіка, що в межах даного позову адресовані АТ «Ощадбанк» в особі Волинського обласного управління. Поряд з цим, заявлені позовні вимоги до ВДВС у Луцьку ЗМУ Міністерства юстиції про зняття арешту, накладеного на спеціальний поточний рахунок не можуть бути розглянутими в порядку позовного провадження, оскільки дані правовідносини випливають із порядку виконання судового рішення та регулюються положенням розділу VII ЦПК України. Тобто, із вимогами, пов'язаними із зобов'язанням ВДВС у Луцьку ЗМУ Міністерства юстиції зняти арешт, накладений на спеціальний поточний рахунок, він має право звернутися до суду в порядку судового контролю за виконанням судового рішення із відповідною скаргою на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця", - наголосив суд.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.