Ощадбанк вимагає повернути 31 316 гривень кредиту, але жінка не отримувала цих грошей - що вирішив суд

Читать на русском

Жінка вказує, що 30 січня 2019 року, перебуваючи за кордоном, отримала від Ощадбанку повідомлення з вимогою сплатити кредит у сумі 6 331 гривні

Читать на русском
Ощадбанк
Ощадбанк просить клієнтку повернути заборгованість у розмірі 31 316 гривень, але вона не користувалася кредитними коштами

Жінка вказує, що 30 січня 2019 року, перебуваючи за кордоном, отримала від Ощадбанку повідомлення з вимогою сплатити кредит у сумі 6 331 гривні

Ощадбанк виставив жінці заборгованість за кредитним договором у розмірі 31 316 гривень. Однак вона вказує, що не отримувала ніяких коштів від фінустанови. Про це йдеться у рішенні Новоселицького районного суду Чернівецької області, опублікованому 2 січня 2023 року. 

18 вересня 2018 року сторони уклали договір комплексного банківського обслуговування фізичних осіб. Жінці відкрили рахунок з використанням електронного платіжного засобу з кредитним лімітом 25 тисяч гривень строком на 60 місяців.

Внаслідок невиконання боржником своїх зобов'язань за кредитним договором, станом на 18 квітня 2019 року виникла заборгованість у розмірі 31 316 гривень. АТ «Ощадбанк» просить суд стягнути з жінки на свою користь вказану суму заборгованості. 

Жінка звернулася з зустрічним позовом. Вона вказує, що 30 січня 2019 року, перебуваючи за кордоном, вона отримала від банку повідомлення з вимогою сплатити кредит у сумі 6 331 гривні. Проте вказаними кредитними коштами не користувалась.

Повернувшись додому у лютому 2019 року та звернувшись до банку за роз'ясненнями, жінка дізналась про те, що 6 жовтня 2018 року з її кредитного рахунку зняли кошти у сумі 24 750 гривень. 13 лютого 2019 року вона звернулась до поліції із заявою, в якій повідомила про заволодіння невідомими особами шахрайським шляхом коштами у сумі 24 750 гривень, які знаходились на її кредитці. Наразі проводяться слідчі дії.

Ощадбанк з 6 жовтня 2018 року нараховує жінці відсотки за користування цими коштами, пеню та інші виплати. Вона просить відновити суму у розмірі 24 750 гривень на кредитному рахунку.

Розгляд справи 

Станом на 18 квітня 2019 року жінка внаслідок невиконання своїх зобов'язань за кредитним договором допустила перед АТ «Ощадбанк» кредитну заборгованість. Посилання на те, що списання коштів з рахунку відбулось без її участі суд відхилив. Так, електронний переказ коштів у сумі 24 750 гривень був здійснений за допомогою платіжної системи «UKR KIEV IPAY P2P». Для переказу коштів вводилися дані кредитної картки, які були відомі тільки їй.

"Таким чином, платіжна система IPAY, через яку було здійснено спірну платіжну операцію, вимагає введення всіх реквізитів картки для можливості перерахування коштів, а без повідомлення цих даних переказ був би неможливим. Тому, суд приходить до висновку, що спірний платіж не міг відбутися без розголошення нею карткових даних. Аналізуючи у сукупності досліджені докази, суд вважає, що вона не виконала умови договору кредиту і оскільки не повернула отримані кредитні кошти АТ «Ощадбанк» в добровільному порядку, позов банку підлягає частковому задоволенню та сума кредитної заборгованості, окрім 3 % річних у розмірі 67 гривень, підлягає примусовому стягненню з неї на користь банку", - вважає суд. 

Що вирішив суд? 

Суд вирішив частково задовольнити позов Ощадбанку. З жінки на користь фінустанови стягнуть суму кредитної заборгованості станом на 18 квітня 2019 року за кредитним договором в розмірі 31 248 гривень. Громадянці відмовили у задоволенні зустрічного позову.

"Задоволення первісного позову виключає задоволення позову жінки, яка не довела суду порушенням АТ «Державний ощадний банк України» її прав, у зв'язку із чим, у задоволенні її вимог про відновлення залишку коштів на рахунку до того стану, у якому він був станом на 6 жовтня 2018 року, тобто відновлення суми у розмірі 24 750 гривень на кредитному рахунку, а також щодо стягнення пені у розмірі 0,1 % цієї суми за кожний день, що за період з 8 жовтня 2018 року до дня пред'явлення нею позову, що становить 8 439 гривень, слід відмовити за безпідставністю", - наголосив суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.