Графіки відключення світла 24 червня застосують протягом всієї доби - подробиці від Міненерго

Читать на русском

Громадян закликають споживати електроенергію ощадливо

Читать на русском
Міненерго
Міненерго про ситуацію в енергосистемі України станом на 24 червня 2024 року

Громадян закликають споживати електроенергію ощадливо

В Україні енергетики заживили більшість споживачів, які знеструмлювалися через негоду. Внаслідок масованих російських атак застосовуються обмеження електропостачання споживачів з 00:00 до 24:00. Про це 24 червня повідомили у пресслужбі Міненерго. 

Для недопущення перевантаження перетинів в електромережах 23 червня обмежувалося виробництво електроенергії з ВДЕ у західних регіонах. Графіки погодинних відключень споживачів 24 червня застосовуються з 00:00 до 24:00. У разі зміни ситуації інформацію буде оновлено.

«Відключень не передбачено для підприємств критичної інфраструктури, а також підприємств, які імпортують 80 % електроенергії для своїх потреб відповідно до урядової постанови», - заявили у Міненерго.

Причина відключень світла 

Причина відключень – атаки ворога на енергетичну інфраструктуру. Громадян закликають споживати електроенергію ощадливо, тим самим допомагати енергетикам.

На території однієї з високовольтних підстанцій у Запорізькій області виявлено сторонній предмет. Його вилучили сапери. У Харківській області під час повітряної тривоги на високовольтній підстанції відключалося обладнання, також знеструмлювалась високовольтна повітряна лінія. Причина – відключення повітряної лінії обленерго під час обстрілу. Всіх споживачів, які при цьому знеструмлювалися, заживили.

На Донеччині під час бойових дій відключалась повітряна лінія оператора системи розподілу, та підстанція. Це призвело до зниження навантаження на генеруючому об’єкті.

Енергетики заживили більшість споживачів, які знеструмлювалися через негоду. Залишається без напруги 91 населений пункт (близько 11 тисяч абонентів) у Полтавській, Львівській та Сумській областях. У Закарпатській області відключалась високовольтна міждержавна лінія. Причина – пошкодження обладнання на підстанції у сусідній державі. Лінію включено в роботу. 

Рівень води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС незначною мірою знизився і становить 15,12 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції. На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 26 710 МВт-год. Експорту не передбачається.Про це 24 червня повідомили у пресслужбі Міненерго. 

 Міненерго про розвиток атомної та розподіленої генерації

Нарощування потужностей розподіленої генерації електроенергії має важливе значення для забезпечення термінових потреб споживачів. Водночас розвиток атомної генерації дозволить реалізувати довгострокові проєкти, що забезпечать енергетичну стабільність країни у майбутньому. На цьому нещодавно наголосив міністр енергетики України Герман Галущенко в ефірі телемарафону «Єдині новини».

Він вважає, що будівництво атомних блоків – досить довготривалий процес. Зокрема, енергоблок № 3 на Хмельницькій АЕС можна ввести в експлуатацію через три роки. Водночас енергоблоки № 5 та № 6 за американською технологією AP 1000 можуть бути побудовані через 5 - 7 років.

«Якби ми почали роботи на блоці № 3 у 2020 році, сьогодні б мали в мережі +1100 МВт, і ситуація з обмеженнями електропостачання взагалі б інший вигляд», – зазначив Галущенко.

Галущенко нагадав, що у травні після дострокового виходу з ремонту одного з атомних блоків обмежень електропостачання для споживачів практично не застосовувалось. Водночас він наголосив, що перший новий атомний блок буде введено в експлуатацію не раніше ніж через дві зими, і протягом відповідного періоду потреби споживачів мають покриватися коштом інших видів генерації.

«Тому нам потрібна розподілена генерація: газотурбінні і газопоршневі установки, зелена генерація. Ми шукаємо найшвидші рішення»,– підкреслив Галущенко.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.