Альпарі Банк скористався механізмом припинення банківської діяльності зі збереженням юрособи
Національний банк відкликав банківську ліцензію найменшого банку України – Альпарі Банку. Таке рішення ухвалило правління НБУ в четвер, 27 червня, на підставі клопотання, поданого Альпарі Банком. Про це повідомив регулятор на своєму сайті.
Єдиний акціонер АТ "Альпарі Банк" Бахтарі Хедаятоллах ще 12 грудня 2023 року ухвалив рішення про припинення банківської діяльності зі збереженням юридичної особи, а з 14 травня банк більше не працює.
«Це дев’ятий банк, який припинив здійснення банківської діяльності за власною ініціативою без припинення юридичної особи», - повідомив регулятор.
Альпарі Банк – це найменший банк країни із чистими активами в 193,4 млн грн (0,0066% активів системи) станом на 1 січня 2024 року. Майже всі кошти були вкладені в депсертифікати НБУ – 160,2 млн грн. 100% акцій банку належать громадянину України Бахтарі Хедаятоллаху, який проживає в ОАЕ.
У 2021 році Укрпошта запропонувала за Альпарі Банк 260 млн грн. Кабмін та Мінінфраструктури як власник Укрпошти погодили угоду, у червні 2022 року Антимонопольний комітет надав Укрпошті дозвіл на придбання Альпарі Банку, але через позицію Нацбанку, який не підтримує створення ще одного державного банку, угода так і не відбулася.
Після закриття Альпарі в Україні залишилося 62 банки, найменший тепер – БТА Банк.
Національний банк України у червні підготував черговий звіт про фінансову стабільність. Як вважає голова НБУ Андрій Пишний, обійшлося без сюрпризів: як і пів року тому банківська система зберігає фінансову стійкість та довіру клієнтів, нарощує кредитування бізнесу і населення та дедалі активніше долучається до фінансування потреб країни. Про це очільник Нацбанку повідомив у колонці на сайті NV 24 червня 2024 року.
За словами очільника НБУ, існує кілька викликів, з якими може зіткнутися фінансова система України.
Перший — це розвиток кредитування. Звіт підтверджує, що банки надалі нарощують обсяги гривневих кредитів бізнесу, найшвидше — малого та середнього.
Другий виклик — фокусування державних програм, зокрема програми «Доступні кредити 5−7−9%». За оцінкою Пишного, програма відіграла критичну роль для бізнесу в перший рік повномасштабної війни. Зараз борг за компенсаціями перед банками перевищив можливості держави.
Третій виклик — інтеграція з ЄС. Точніше мова йде про банки та кліматичні ризики.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.