Спрогнозувати ситуацію з енергозабезпеченням взимку не під силу і штучному інтелекту - експерт Володимир Омельченко

Читать на русском

Про стан енергетики влітку і до чого українцям готуватися взимку розповів директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко

Читать на русском
Енергетика, відключення світла
Володимир Омельченко розповів про стан енергетики і дав прогноз на зиму

Про стан енергетики влітку і до чого українцям готуватися взимку розповів директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко

Треба економити і готуватися до зими. Стан енергосистеми України поки не покращується, а спрогнозувати, що буде взимку дуже-дуже важко. Тому що Росія продовжить атаки на українську енергетичну інфраструктуру. Про це розповів для ютуб-каналу «Україна на часі» директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.

Які зміни відбулися в енергосистемі України з початку літа?

Деякі зміни дійсно відбулися, зауважив Володимир Омельченко, але вони недостатньо приємні.

«Тому що були ще дві російські атаки. За структурою не такі потужні, як до цього, але теж певну шкоду енергетиці нанесли. І на сьогодні ми маємо приблизно менше на один Гігават потужності, ніж це було наприкінці травня. Це з одного боку. А з іншого – українці збільшили споживання через спеку. Це перш за все стосується кондиціювання повітря», - сказав Омельченко.

Які прогнози на осінь і зиму?

Треба українцям і економити, і готуватися до зими – каже експерт. Вибору немає.

«Краще казати людям правду, щоб вони були готові, ніж потім щоб біда не застала зненацька. Але згущувати фарби теж не варто. Треба бути максимально об’єктивним. І якщо брати за базовий сценарій, то я б сказав так – у нас індикативний місяць буде липень, оскільки будуть максимально виведені з експлуатації на ремонт атомні блоки. З іншого боку, у нас буде максимальна спека. Я би до цього місяця додав в середньому чотири години – це буде нас очікувати взимку. Але, безумовно, якщо не відбудуться подальші потужні руйнації української енергетичної інфраструктури. Якщо рашисти будуть наносити удари по українській енергетичній інфраструктурі, то наскільки Україна буде здатна збивати, скільки збиватиме, яким чином зможе відремонтувати, поставки ППО? Тут багато питань. Тому зараз прогнозувати більш-менш реальний сценарій з багатьма невідомими у даній формулі енергозабезпечення взимку – ну дуже-дуже важко. Мабуть, це не під силу і штучному інтелекту», - вважає Омельченко.

Які пристрої перевантажують енергосистему?

Це праски, електрочайники, бойлери, каже експерт.

«В системі вони споживають більше одного кіловата потужностей і тому тут треба планувати таким чином, щоб використовувати ці прилади не в пікові години. Хоча зараз людям не до вибору – серйозні обмеження йдуть по всій країні», - зауважив Омельченко.

Що робити населенню, аби допомогти енергетикам?

За словами Володимира Омельченко в квартирах багатоповерхівок, треба застосовувати традиційні методи енергозбереження.

«Це і утеплення квартир, і, мабуть, встановлення якихось розумних розеток. Економне використання електричної енергії – це планування своєї роботи і використання енергії таким чином, щоб економити по максимуму. Особливо це стосується вечірніх годин, з шостої по десяту. В ці години найбільше напружена ситуація. Ну і треба купувати системи накопичення, хто багатше може купувати до них інвертори відповідні з автовимикачами, щоб люди постійно не включали-не відключали і процес відбувався автоматично. Можливо, треба підготувати і резервний варіант – це стосується в першу чергу загородних будинків. Чи власних, чи друзів, родичів. Все таки серйозно зберігається в нас ймовірність і аварійних відключень взимку, і довгих відключень. Росія все зробить для того, щоб зруйнувати нашу енергетичну систему. Це ми бачимо прекрасно», - резюмував Омельченко.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.