Чи можна отримувати субсидію та пільги на комуналку одночасно, пояснили в Пенсійному фонді

Читать на русском

В Україні деякі категорії громадян мають право на субсидії та пільги на житлово-комунальні послуги, проте отримувати одночасно ці дві допомоги від держави неможливо

Читать на русском
Субсидія
Субсидію і пільгу одночасно отримувти неможливо

В Україні деякі категорії громадян мають право на субсидії та пільги на житлово-комунальні послуги, проте отримувати одночасно ці дві допомоги від держави неможливо

Отримувати субсидії та пільги на житлово-комунальні послуги одночасно неможливо. Таку заяву зробила начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області Наталія Рад. Про це 26 червня пише Тrueua.info.

За словами Наталії Рад, якщо людина має право на субсидію та на пільгу з оплати житлово-комунальних послуг, то отримувати обидві виплати не можна. Це непередбачено законодавством.

"Якщо до складу домогосподарства входить особа, яка має одночасно право на отримання пільг з оплати житлово-комунальних послуг та житлової субсидії, за її вибором проводиться одна з виплат — пільга або житлова субсидія", — пояснила посадовиця.

Очільниця ПФУ додала, що якщо особа, яка отримує житлову субсидію, виявила бажання отримувати пільгу, вона нараховується з місяця подання заяви, але не раніше місяця, у якому нарахована житлова субсидія.

Що робити, якщо відмовили у призначенні субсидії через комунальні борги

В Головному управлінні Пенсійного фонду України в Чернігівській області пояснили, як отримати субсидію, маючи борги за ЖКГ. Інструкцію, як це зробити, вони розмістили 6 червня на сайтах громад області.

В Пенсійному фонді роз’яснили, що особам, яким відмовлено у призначенні субсидії на наступний період у зв’язку з наявністю простроченої понад три місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком на суму понад 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (680 грн), для одержання виплат потрібно документально підтвердити сплату заборгованості. Або укласти договір про її реструктуризацію, або заборгованість, яку споживач не визнає, оскаржити в судовому порядку.

 «Якщо питання заборгованості буде вирішено протягом двох місяців з початку неопалювального сезону, то на підставі наданих документів житлову субсидію призначать з 1 травня 2024 року», - повідомили у Фонді.

Зауважується, що питання причин виникнення або порядку погашення заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг слід вирішувати з підприємствами – надавачами послуг, які здійснюють облік такої заборгованості.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.