Якщо взимку буде +15, то відключень ймовірно не буде: в Yasno оцінили ймовірність такого сценарію

За умови, що обстрілів енергетики більше не буде – а це навряд, то по 7 годин світла на добу взимку це досить реально.

Електроенергія
Імпорт електроенергії хочуть збільшити з 1,7 ГВт до 2,5ГВт

Україні готується до опалювального сезону за декількома напрямами: збільшення імпорту електроенергії, закупка обладнання для ТЕС у станцій-«донорів» та будівництво нової генерації. Загалом з березня 2024 року Україна втратила 9 ГВт потужностей, що можна порівняти з 50% поточного зимового піка споживання. А з початку повномасштабного вторгнення втрати в енергетиці склали понад 40 ГВт. Про це розповів 21 червня 2024 року в інтерв’ю виданню The Page генеральний директор компанії Yasno Сергій Коваленко. 

Після втрати Запорізької АЕС і частини вітрової та сонячної генерації Україна одразу з профіцитної держави, яка виготовляла більше електроенергії, ніж споживала, перетворились на дефіцитну. 

 

«Коли у нас дефіцит є кожну годину, на 100% працює генерація, яка може працювати, і майже на максимумі відбувається імпорт. Тобто дефіцит залишається після використання всіх цих джерел. Інших можливостей генерації, на які ми можемо розраховувати, вже нема», - розповів Сергій Коваленко.

В Україні є декілька напрямків для підготовки до опалювального сезону. Перше – це розширення імпорту електроенергії з 1,7 ГВт до 2,5 ГВт. Друге – це побудова нової генерації та останнє - відновлення ТЕС, які пошкоджені.

«Це навіть не можна назвати відновленням. Це будівництво. Будувати за такий короткий проміжок часу неможливо. Тобто з того, що ми можемо казати публічно, один із головних напрямків – це так звана система донорства. Коли в деяких країнах по світу є аналогічні ТЕС, на яких є обладнання, яке можна теоретично викупити, перевезти сюди і використовувати його, щоб поновити ці блоки», - заявив представник енергокомпанії.

Побудова нової генерації – це великі гроші та час. Плани щодо побудови сонячної генерації дадуть приблизно 300 МВт, у той час, коли дефіцит складає декілька ГВт.

«Бездефіцитної зими я не бачу, немає сценаріїв, за яких у нас не буде дефіциту. Хіба що буде +15 середня температура упродовж всієї зими і тому споживання просто не зросте. Але якщо ми кажемо про реальну, середню зиму, то бездефіцитного сценарію немає», - заявив генеральний директор компанії Yasno Сергій Коваленко.

За його словами, до осені завершаться всі ремонтні кампанії і вийде на максимум потужності атомна генерація, збільшиться імпорт і частково повернеться генерація ТЕС і гідрогенерація. З іншого боку, зменшиться сонячна генерація, а споживання зростатиме.

«Якщо дефіцит буде близько 35%, то у нас залишається 40% на всіх споживачів. Тобто це пряма математика. В середньому це світло по 12 годин на день, - такий прогноз на зиму дали в енергокомпанії. - Якщо мова йде про якісь дні або тижні, коли холодно, виникають форс-мажори, щось десь поламалось – по 7 годин світла на добу досить реально».

5 кондиціонерів на фасаді: розслідувачі знайшли будинок голови Укренерго Кудрицького

Котедж був куплений наприкінці 2022 року у Солом’янському районі Києва. Його записали на дружину чиновника та не ввели в експлуатацію, аби, ймовірно, уникнути сплати податків. Розслідувачі зафіксували, що на фасаді будинку розташовано 5 кондиціонерів – чотири з одного боку та один з іншого.

"Це виглядає вельми символічним на тлі закликів "Укренерго" обмежити використання енерговитратного обладнання. Цікаво, що, згідно з даними Реєстру речових прав, одна із сусідніх ділянок, на вулиці Трояндовій, належить депутату Київської облради піарнику Володимиру Горковенку, який останнім часом активно захищає інтереси Кудрицького у справі НАБУ по розкраданню 1,4 млрд грн НЕК "Укренерго", - підсумовується у дописі.

Інформатор писав, що МОЗ попереджає про ризик розповсюдження страшних хвороб в Україні через відсутність світла.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube