Немає світла в чотирьох областях, по всій Україні обмеження енергопостачання - Міненерго про ситуацію в енергосистемі 28 червня

Читать на русском

Українців закликають споживати електроенергію відповідально, що допоможе енергетикам тримати енергосистему стійкішою

Читать на русском
Міненерго
Міненерго про ситуацію в енергосистемі України станом на 28 червня 2024 року

Українців закликають споживати електроенергію відповідально, що допоможе енергетикам тримати енергосистему стійкішою

Через нові обстріли сталися знеструмлення у Дніпропетровській, Донецькій, Харківській, Миколаївській областях. Графіки погодинних відключень світла застосовуються по всій Україні з 00:00 до 24:00. Про це повідомили у Міненерго. 

Для покриття потреб споживачів Україна минулої доби, 27 червня, додатково залучала аварійну допомогу з енергосистем Польщі, Румунії та Словаччини. Також аварійна допомога залучалась і сьогодні у нічні години.

"Графіки погодинних відключень застосовуються з 00:00 до 24:00. У разі зміни ситуації інформацію буде оновлено. Основна причина обмежень – атаки ворога на енергетичну інфраструктуру та негативні наслідки цих атак. Споживаймо електроенергію відповідально. Це зменшить тривалість відключень та допоможе енергетикам тримати енергосистему стійкішою", - вказують у Міненерго. 

Через нові обстріли сталися знеструмлення у Дніпропетровській, Донецькій, Харківській, Миколаївській областях. Водночас енергетики змогли заживити 19,5 тисячі абонентів, що знеструмлювалися через бойові дії та технологічні порушення.

У Києві через технологічне порушення знеструмлювалися житлові будинки та установи у центральному районі. Їх усіх заживили. У південному регіоні на високовольтній підстанції відключалося обладнання. Через це знеструмлювалися споживачі в Одеській та Миколаївській областях. Також знижував потужність об’єкт «зеленої» генерації. Причина – технологічне порушення, що сталося внаслідок загоряння трави біля обладнання. Впродовж години всіх споживачів було заживлено. Через негоду (грози) в Закарпатській області знеструмлено 9 824 абоненти у 17 населених пунктах.

Рівень води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС становить 15,10 метра. Цього достатньо для забезпечення потреб станції. На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 31 390 МВт-год. Експорту не передбачається.

Укренерго про експорт електроенергії до ЄС 

Україна не експортує електроенергію до ЄС, але забезпечує транзитні перетоки з одних європейських держав до інших. Про це в нещодавньому інтерв’ю «Громадському» розповів голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.

«Я з великим подивом читаю дописи в соцмережах, в яких показують фізичні перетоки електроенергії з України, відображені на сайті ENTSO-E, і стверджують, що нібито це експорт. Насправді це транзитні фізичні перетоки. Наприклад, Румунія може транспортувати електроенергію через Україну до Угорщини через слабкі зв’язки у своїй енергосистемі. Деякі люди бачать, умовно, 100 МВт на кордоні між Україною та Угорщиною — і помилково чи свідомо пишуть: «Значить, Україна експортує. Нас дурять. Нам вимикають світло, а самі продають електроенергію за кордон». Це не так. У цьому разі ми просто транзитом передаємо електроенергію, не використовуючи власні ресурси. Це не наш експорт. Щоб переконатися, що експорт нульовий, можна подивитися спеціальну вкладку Scheduled Commercial Exchanges на сайті ENTSO-E, де відображаються торгові операції. Там видно, що з України до Європи нічого не надходить, а натомість Європа експортує електроенергію до України. Завдяки цьому імпорту ми можемо підтримувати більш-менш стабільну ситуацію з відключеннями», - зазначив Кудрицький.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.