В Україні можуть з'явитися напівавтоматичні мініфабрики дронів: деталі

Читать на русском

Україна може стати «життєво важливим випробувальним полігоном» для нового продукту стартапу Firestorm: заводу розміром з морський контейнер, який може виробляти готові до застосування безпілотники менше ніж за добу

Читать на русском
Зброя, дрони
Транспортний контейнер під фабрику для дронів xCell

Україна може стати «життєво важливим випробувальним полігоном» для нового продукту стартапу Firestorm: заводу розміром з морський контейнер, який може виробляти готові до застосування безпілотники менше ніж за добу

Firestorm Labs створив інженер у галузі оборони та 3D-друку Ян Мюцеус, якого надихнуло використання дронів Україною для оборони від російського вторгнення, і який у лютому відвідав Київ. Про це 11 березня пише DEV.ua з посиланням на Forbes.

Що таке xCell

Firestorm створює модульні безпілотники Tempest, які можна швидко виробляти за допомогою технології 3D-друку, і скоро планує представити нові дрони El Niño. Однак останнім анонсованим продуктом Firestorm є xCell.

«xCell — це напівавтоматизоване експедиційне виробництво, яке може працювати з обмеженою участю людини й живитися від автономних генераторів. Адитивне виробництво, автоматизація та роботизована збірка уможливлюють майбутнє, в якому експедиційні заводи швидко вироблятимуть великі обсяги машин Firestorm», — йдеться в описі на сайті стартапу.

Залежно від конфігурації xCell може поставлятися у вигляді двох контейнерів по 6 метрів, або одного 12 метрового. Контейнери містять все необхідне, щоб виробляти до 50 безпілотників на місяць.

В Україні можуть з'явитися напівавтоматичні мініфабрики дронів: деталі 1

xCell можна легко доставити на лінію фронту, щоб створити дрони для конкретної місії або швидко переобладнати старі системи під конкретну операцію. Технологія друкує каркас безпілотника, який можна швидко оснастити попередньо сконфігурованим «мозком», двигунами та корисним навантаженням.

Чим xCell може допомогти Україні

Керуючий партнер київської венчурної фірми D3 Евеліна Бучацька, яка підтримує українських військових, говорить, що вона ще не бачила технології 3D-друку, яка була б «конкурентоспроможною при великомасштабному виробництві». Але децентралізація виробничих потужностей може бути корисною в умовах війни, коли компанії, що займаються розробкою безпілотників, стали безпосередньою мішенню російських ударів, додала вона.

Невеликі, розрізнені станції 3D-друку можуть зменшити ймовірність того, що основне виробництво безпілотників буде знищене одним російським ударом.

«Мати гігафабрику на кшталт Tesla з відповідними перевагами одиниць масштабу просто непрактично. Ми, звичайно, сподіваємося на кращі технології 3D-друку, але ми просто не знаємо, чи вони з’являться досить скоро, щоб мати вплив на цю війну», — сказала Бучацька в інтерв’ю Forbes.

Наразі Firestorm ще не отримала жодного державного контракту в Україні, але знайшла прихильників у Пентагоні. У листопаді 2023 року вона уклала угоду з Міністерством оборони на суму $3,8 млн на розробку та виробництво модифікованого безпілотника Tempest. У вересневому контракті з ВПС на суму $1,3 млн компанія фінансує створення підрозділу xCell, який може виробляти безпілотники дальнього радіуса дії.

Firestorm сподівається виробляти всі види дронів для Пентагону і його союзників, зокрема ті, які можуть продовжувати працювати в умовах протидії РЕБ, коли пілоти можуть втратити зв’язок зі своїми пристроями.


Керівник національної антикризової групи Тарас Загородній наголошує на тому, що багато політиків не усвідомлюють справжню загрозу війни та можливість перебоїв у постачанні зброї. Детальніше про це - у відео.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.