Експерт пояснив, яку зброю Україна може зробити сама, а для чого треба допомога
Україні доведеться зосередитися на виробництві практично всіх видів зброї одночасно. Таку думку висловив експерт інформаційно-консталтингової компанії Defense Express Іван Киричевський. За його словами, йдеться і про безпілотники, і про таку складну техніку як танки.
Про це експерт розповів у прямому етері Єдиного телемарафону. За його словами, деякі речі Україна самостійно робити не може. Наприклад, зенітні ракети. Проте якщо казати про безпілотники та радіоелектронну боротьбу, то в України вже є певні напрацювання. Проте в будь-якому разі, впевнений Іван Киричевський, нам потрібна стороння допомога.
Водночас нещодавно стало відомо, що російські окупанти отримують зброю від Північної Кореї. У ЗМІ вже була інформація про 152 мм снаряди та балістику. На думку експерта, в світі немає жодної країни, яка має замкнутий цикл виробництва зброї.
"Говорячи про те, що може росія отримати, я думаю, що росіяни могли навіть оці питання з виробництвом снарядів та копій Іскандера передати просто Північній Кореї на аутсорс. Тому що, як би це дивно не прозвучало, північні корейці російські ракети роблять краще, ніж самі росіяни", - висловив думку Іван Киричевський.
Експерт також додав що якщо північних корейців з’явиться свій аналог Сармата, який літає, а в росіян їхній Сармат не літає, то це про щось говорить. Він зазначив, що не думає, що Північна Корея зможе дати ще щось принципово нове росіянам. Адже, на думку експерта, все необхідне росіяни від них вже й так взяли.
Раніше повідомлялося, що Україна поступово налагоджує виробництво зброї. Зокрема, йдеться про наземні та підводні дрони, які нищать ворожі об'єкти. Радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк розповів, що Україна також випускає снаряди різних модифікацій, зокрема розпочалася робота над 155 міліметровим калібром. Йдеться також про міни, далекобійні ракети, артилерія – і засоби, і стволи окремо. Однак, вважає Подоляк, все необхідно збільшувати в масштабах.
"Можна випускати, наприклад, 10 – 30 ракет, а можна, якщо масштабувати, випускати по 300 – 400 ракет. Утім, для цього потрібні певні виробничі спроможності, тобто сировина", - пояснив експерт.
Важливо, що раніше міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін повідомляв про плани держави виготовити в 2024 році мільйон FPV-дронів. Серед них очікується більш ніж 10 тисяч ударних дронів середньої дальності та понад 1000 БпЛА з дальністю за 1 000 кілометрів. Ці виробництва є в Україні, але зі зрозумілих причин не називається їхнє місцезнаходження. Наразі відомо, що чимало європейських виробництв готові до вкладання інвестицій.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.