Подорожчання бензину, дизеля та автогазу: коли очікувати і наскільки буде критичним

Читать на русском

Законопроєкт про підвищення акцизів, зокрема на бензин, зареєстровано у Верховній Раді

Читать на русском
Податок, пальне
Остаточного рішення щодо підвищення акцизних ставок ще не прийнято

Законопроєкт про підвищення акцизів, зокрема на бензин, зареєстровано у Верховній Раді

Законопроєкт про підвищення акцизів на пальне передбачає, що вони будуть підняті до європейського рівня до 2028 року. Поетапне підвищення розпочнеться вже з 1 липня 2024-го. Про те, якими будуть ставки акцизного податку, пише 13 травня OBOZ.UA.

Йдеться про проєкт закону № 11256 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо наближення законодавства України до законодавства Європейського Союзу щодо акцизного податку".

Про реєстрацію документа в парламенті повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Зокрема, документ передбачає графік щорічного збільшення ставок акцизів на пальне – у період з 1 липня 2024 року до 31 грудня 2027-го. У підсумку до 2028-го пропонується встановити ставки акцизного податку на:

  • бензини – 359 євро за 1 тис. літрів (зараз 215,5 євро);
  • дизельне паливо – 330 євро за 1 тис. літрів (зараз 139,5 євро);
  • скраплений газ – 277 євро за 1 тис. літрів (у попередній редакції було 70 євро, як зараз).

Щорічний перегляд акцизів, як зазначається, проходитиме "з урахуванням загальної різниці між розмірами ставок, передбачених станом на 01.01.2028". Також розмірами ставок акцизного податку, передбаченими чинним законодавством.

"Метою законопроєкту є приведення законодавства України у відповідність до норм законодавства ЄС для виконання Угоди про асоціацію між Україною, з одного боку, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії та їх державами-членами, з іншого боку, щодо наближення ставок акцизного податку до мінімального рівня, встановленого в ЄС. Законопроект розроблено на виконання статті 353 Угоди про асоціацію та додатки XXVIII до глави 4 "Оподаткування" розділу V "Економічна та галузева співпраця" Угоди про асоціацію", – зазначив Мельничук.

Втім, остаточного рішення щодо підвищення акцизних ставок ще не прийнято. Цьому передуватиме:

  • обговорення та голосування за нього народними депутатами;
  • підписання документа президентом.

Чому підвищення акцизів буде критичним для вітчизняних виробників?

За словами народної депутатки, членкині Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ніни Южаніної, підвищення ставок акцизного податку на пальне, яке пропонує Уряд, вдарить по кожному українцю.

«У разі такого значного підвищення акцизу на пальне про конкурентоспроможність вітчизняних товарів можна буде забути як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках», - переконана Южаніна.

Вона каже, що якщо попередня урядова версія хоча б теоретично відповідала Європейській директиві №2003/96 щодо встановлення мінімальних ставок на всі види пального, то нинішня – збільшує ставку на скраплений газ в 4 рази за мінімальну європейську.

Южаніна зазначила, що середньоєвропейське співвідношення ставок газ/бензин складає 25% (як і сьогодні в Україні), а уряд пропонує 77%.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.