Підвищення акцизу на пальне вдарить по кожному українцю, - Ніна Южаніна

Читать на русском

Нардеп Ніна Южанніна вважає, що у разі підвищення акцизу на пальне про конкурентоспроможність вітчизняних товарів можна буде забути

Читать на русском
Податок
Нардеп Ніна Южаніна розкритикувала пропозицію Уряду щодо акцизу на пальне

Нардеп Ніна Южанніна вважає, що у разі підвищення акцизу на пальне про конкурентоспроможність вітчизняних товарів можна буде забути

Уряд вдруге пропонує підвищити ставки акцизного податку на пальне. Попередній проєкт від 22 березня 2024 року так і не був зареєстрований. При цьому, думка людей, які генерують від 50 відсотків валютних надходжень в країну, не враховується, вважає нардеп Ніна Южаніна. Про це вона написала в своєму телеграм-каналі.

За словами народної депутатки, членкині Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ніни Южаніної, підвищення ставок акцизного податку на пальне, яке пропонує Уряд, вдарить по кожному українцю. Вона приводить цифри, як до 2028 року буде відбуватися підвищення ставок:

  • на бензини до 359 євро за 1000 л (в 1,7 раза)
  • на дизельне пальне – 330 євро за 1000 л (в 2,3 раза)
  • на скраплений газ – 277 євро за 1000 л (в 5,3 раза)

    «І це відбувається після численних звернень від аграріїв, переробників, військових, міських рад із різних регіонів України щодо неприпустимості підвищення акцизів на пальне», - зауважує Южаніна.

Тобто, додає вона, думка людей, які генерують від 50 відсотків валютних надходжень в країну, не враховується, ЇЇ просто ігнорують.

«У разі такого значного підвищення акцизу на пальне про конкурентоспроможність вітчизняних товарів можна буде забути як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках», - переконана Южаніна.

Вона каже, що якщо попередня урядова версія хоча б теоретично відповідала Європейській директиві №2003/96 щодо встановлення мінімальних ставок на всі види пального, то нинішня – збільшує ставку на скраплений газ в 4 рази за мінімальну європейську.

«ЄВРОінтеграція перетворюється на АФРОінтергацію», - резюмує народна депутатка.

Южаніна зазначила, що середньоєвропейське співвідношення ставок газ/бензин складає 25% (як і сьогодні в Україні), а уряд пропонує 77%.

Для прикладу:

  • Чехія – бензин 500 євро, газ 83 євро – 16,6%
  • Італія – бензин 730 євро, газ 145 євро – 19,8%
  • Болгарія – бензин 363 євро, газ 95 євро – 26,1%
  • Польща – бензин 382 євро, газ 104 євро – 27,2%

«Натомість уряд ігнорує підвищення акцизів на тютюнові вироби, перегляд ставок ренти з видобуток природного газу та інших корисних копалин, ухилення від сплати податків організаторами азартних ігор. Що з цим робити⁉», - обурена Ніна Южаніна.

Про яке підвищення акцизів йдеться?

Кабінет міністрів 10 травня схвалив проєкт змін до Податкового кодексу України щодо наближення законодавства України до законодавства Європейського Союзу в частині акцизного податку. Проте пропозицію ще не ухвалила Верховна рада. 

Пропонується встановити такі ставки акцизного податку: на бензини 359 євро за 1 000 літрів, на газойлі (дизельне пальне) - 330 євро за 1 000 літрів, на скраплений газ - 277 євро за 1 000 літрів. Наразі ці акцизи становлять 215,5 євро на бензин, 139,5 євро на дизельне пальне та 52 євро на газ. Водночас передбачено графік щорічного збільшення таких ставок з 1 липня 2024 року по 31 грудня 2027 року.

Передбачено також збільшення ставки акцизного податку з 8,42 до 12,23 гривні за 1 літр (на 3,81 гривні) для проміжних продуктів (до рівня чинних ставок на вина ігристі та вина газовані, зброджені напої, вина (напої) ароматизовані ігристі (газовані). Передбачено також уточнення терміну "середньозважена роздрібна ціна продажу сигарет".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.