Нардеп Ніна Южанніна вважає, що у разі підвищення акцизу на пальне про конкурентоспроможність вітчизняних товарів можна буде забути
Уряд вдруге пропонує підвищити ставки акцизного податку на пальне. Попередній проєкт від 22 березня 2024 року так і не був зареєстрований. При цьому, думка людей, які генерують від 50 відсотків валютних надходжень в країну, не враховується, вважає нардеп Ніна Южаніна. Про це вона написала в своєму телеграм-каналі.
За словами народної депутатки, членкині Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ніни Южаніної, підвищення ставок акцизного податку на пальне, яке пропонує Уряд, вдарить по кожному українцю. Вона приводить цифри, як до 2028 року буде відбуватися підвищення ставок:
Тобто, додає вона, думка людей, які генерують від 50 відсотків валютних надходжень в країну, не враховується, ЇЇ просто ігнорують.
«У разі такого значного підвищення акцизу на пальне про конкурентоспроможність вітчизняних товарів можна буде забути як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках», - переконана Южаніна.
Вона каже, що якщо попередня урядова версія хоча б теоретично відповідала Європейській директиві №2003/96 щодо встановлення мінімальних ставок на всі види пального, то нинішня – збільшує ставку на скраплений газ в 4 рази за мінімальну європейську.
«ЄВРОінтеграція перетворюється на АФРОінтергацію», - резюмує народна депутатка.
Южаніна зазначила, що середньоєвропейське співвідношення ставок газ/бензин складає 25% (як і сьогодні в Україні), а уряд пропонує 77%.
Для прикладу:
«Натомість уряд ігнорує підвищення акцизів на тютюнові вироби, перегляд ставок ренти з видобуток природного газу та інших корисних копалин, ухилення від сплати податків організаторами азартних ігор. Що з цим робити⁉», - обурена Ніна Южаніна.
Кабінет міністрів 10 травня схвалив проєкт змін до Податкового кодексу України щодо наближення законодавства України до законодавства Європейського Союзу в частині акцизного податку. Проте пропозицію ще не ухвалила Верховна рада.
Пропонується встановити такі ставки акцизного податку: на бензини 359 євро за 1 000 літрів, на газойлі (дизельне пальне) - 330 євро за 1 000 літрів, на скраплений газ - 277 євро за 1 000 літрів. Наразі ці акцизи становлять 215,5 євро на бензин, 139,5 євро на дизельне пальне та 52 євро на газ. Водночас передбачено графік щорічного збільшення таких ставок з 1 липня 2024 року по 31 грудня 2027 року.
Передбачено також збільшення ставки акцизного податку з 8,42 до 12,23 гривні за 1 літр (на 3,81 гривні) для проміжних продуктів (до рівня чинних ставок на вина ігристі та вина газовані, зброджені напої, вина (напої) ароматизовані ігристі (газовані). Передбачено також уточнення терміну "середньозважена роздрібна ціна продажу сигарет".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.