Запровадження 14% ПДВ на експорт агропродукції: аграрії благають депутатів цього не робити

Аграрії б'ють на сполох через нову правку щодо 14% ставки ПДВ на експорт всіх видів агропродукції, крім олії, депутатів закликають не приймати таке рішення

Аграрії звернулися до народних депутатів з важливим закликом
Аграрний бізнес

Податковий комітет Верховної Ради України підтримав під правку №32 до законопроєкту №10168-2. Йдеться про норми, які передбачають зміну щодо оподаткування. Зокрема, встановлення 14% ставки ПДВ на експорт всіх видів агропродукції, окрім олії, горіхів та мед. Всеукраїнська аграрна рада закликає депутатів відмовитися від цих норм. Аграрії називали ці правки дискримінаційними. 

Учасники ринку підкреслили, що ці норми можуть серйозно погіршити умови діяльності українського аграрного сектора. Фахівці зауважили, що може знизитися закупівельна вартість на агропродукцію та конкурентоспроможність наших аграріїв на міжнародному ринку. Крім того, правку щодо збереження 0% ставки ПДВ для експорту олії порушує принцип рівності на ринку, зазначили експерти. У ВАР назвали цю правку дискримінаційною. 

"Фактично це нові "соєві правки", які не мають логічного пояснення, окрім бажання створити привілеї виробникам олії та горіхів. Задекларовано, що введення оподаткування експорту ПДВ за ставкою 14% необхідно для боротьби з неповерненням валютної виручки. Бо лише після повернення валюти, експортери зможуть змінити ставку на 0% та відшкодувати ПДВ. Але проблеми з неповерненням валютної виручки є і при експорті олії та горіхів. Дані про те, що їх менше ніж при експорті іншої аграрної продукції відсутні", - пояснили аграрії.

Запровадження оподаткування експорту 14% ПДВ, переконані фахівці, є надмірним тягарем для учасників ринку. Крім того, вже передбачена законопроєктом перевірка СМКОР кожної експортної накладної гарантує блокування експорту тіньового зерна. Водночас зауважується, що легальні експортери і так повертають валютну виручку.   

Фахівці переконані, що якщо розглядати встановлення 14% ПДВ в якості додаткового засобу для боротьби з чорним експортом, то вона повинна або поширюватися на весь аграрний експорт, а не з виключеннями. 

"Всеукраїнська Аграрна Рада звертається до Верховної Ради України і наполегливо закликає народних депутатів не підтримувати правку №32, яка встановлює 14% ставку ПДВ на експорт агропродукції". - підкреслили аграрії. 

Чи повинні мобілізовані ФОП сплачувати податки та відсилати звітність   

Раніше в Державній податковій службі пояснили, що самозайняті особи, які мали або не мали найманих працівників, призвані на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу на весь період їх військової служби звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на доходи фізичних осіб.   

"Підставою для такого звільнення є заява самозайнятої особи та копія військового квитка або копія іншого документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, які подаються до органу доходів і зборів за місцем податкової реєстрації самозайнятої особи протягом 10 днів після її демобілізації. Якщо демобілізована самозайнята особа перебуває на лікуванні (реабілітації) у зв’язку з виконанням обов’язків під час мобілізації, на особливий період, заява і копія військового квитка або копія іншого документа, виданого відповідним державним органом, подаються протягом десяти днів після закінчення її лікування (реабілітації)", - зазначили фахівці. 

Це означає, що після демобілізації підприємець повинен протягом десяти днів подати до контролюючого органу за місцем своєї податкової реєстрації заяву щодо звільнення від обов’язку сплати єдиного податку та копію військового квитка або копію іншого документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу за призовом під час мобілізації.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube