В Україні запрацює оборонний акселератор MITS: що це таке і як він вплине на виробництво української зброї

Українсько-американський оборонний акселератор MITS оголосив про запуск в Україні. Його цільовий розмір $50 млн

Зброя, бізнес
В Україні запрацює оборонний акселератор MITS

В Україні запрацює оборонний акселератор MITS. До його керівництва входять ексчиновники НАТО й спеціалісти Lockheed Martin, що виробляє HIMARS. Про це стало відомо 23 лютого з інформації Forbes.

Як розповіли в акселераторі, він запропонує стартапам інвестицію у $200 000, з яких $100 000 - у вигляді прямої інвестиції в компанію та $100 000 - у вигляді акселерації від MITS та приватного американського університету American University Kyiv, партнером якого є Arizona State University.

В MITS говорять, що розробили спеціальну бізнес-програму для оборонних стартапів, яка складається з двох етапів, що тривають по три місяці кожен. Вона має два навчальних блоки: розвиток бізнес-мислення та практика.
Акселератор фокусується на командах, які вже мають робочий MVP або максимально наближені до робочого продукту. Вони зможуть подати заявки до 14 березня

Пріоритетні напрямки MITS:

  • наземні роботизовані системи;
  • наземні, морські та повітряні безпілотники;
  • РЕБ; засоби звʼязку;
  • військовий транспорт;
  • мінування та розмінування;
  • софт та ШІ;
  • боєприпаси та екіпірування.

Що відомо про MITS

Засновниками акселератора є група американських інвесторів чолі з Перрі Бойлом, колишнім членом виконавчого комітету Point 72, LP. Співголови наглядової — колишній стратегічний радник міністра оборони США та генсекретаря НАТО Філіп Карбер, ексзаступник помічника генсекретаря НАТО з питань оборонних інвестицій Ернест Герольд.

До правління входять співзасновник ACME General Corp. Девід Бонфілі, ексрегіональна директорка з розвитку міжнародного бізнесу в Lockheed MartinМоніка Браун, канадський тризірковий генерал у відставці Тревор Кадьє, співзасновник обʼєднання учасників технологічної екосистеми UATechosystem Антон Мельник, військова волонтерка Аліна Ловчиновська.

Нагадаємо, що заснований Мінцифри кластер оборонних технологій Brave1 в грудні профінансував 135 розробок на $2,3 млн. У 2024 році бюджет міністерства виріс до 2,5 млрд грн, торік він складав 616 млн грн. На фінансування Brave1 припадає 70% всієї суми — 1,5 млрд грн.

Ми обговоримо одну з актуальних тем - неясність щодо фінансування ремонту метрополітену і питання про необхідність проведення аудиту для уточнення ситуації. Наш гість, Максим Бахматов, розкриє ці та інші питання, включаючи те, скільки ще мешканцям Позняків доведеться терпіти незручності через проблеми зі переробленням. Приєднуйтеся до перегляду - буде цікаво!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube