В Україні розробили платформу FoxTac для евакуації поранених: деталі від Михайла Федорова

Читать на русском

Українські фахівці розробили дистанційно керовану платформу FoxTac для евакуації поранених військових, про яку розповів міністр цифрової трансформації

Читать на русском
Зброя, Федоров
Платформа для евакуації поранених

Українські фахівці розробили дистанційно керовану платформу FoxTac для евакуації поранених військових, про яку розповів міністр цифрової трансформації

Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров 19 лютого розповів, що учасники кластера Brave1 розробили платформу для евакуації поранених. Система повного приводу дає змогу їздити як на колісному ходу, так і на гусеничному.

Михайло Федоров на своїй сторінці в Телеграм повідомив, що в Україні розробили дистанційну керовану платформу для евакуації поранених військових FoxTac. Платформа захищена від бруду й легко рухається важким бездоріжжям. Дистанція керування — до 700 метрів, запас ходу — до 10 км.

«Конкретно цим роботом може керувати оператор за 700 метрів від того місця, де лежить поранений», – розповів Михайло Федоров.

Тобто оператор в безпеці, а це можливість і зберегти життя оператора, і врятувати пораненого. Дослідні зразки FoxTac успішно пройшли попередні випробування. Зараз триває процедура кодифікації, яка дасть змогу постачати FoxTac у війська.

Нагадаємо, у січні Генштаб визначив 12 пріоритетних технологічних розробок, актуальних на передовій.

Серед них — системи автоматизованого управління зв’язку та захисту інформації, засоби ураження, кібербезпека, штучний інтелект та розмінування.
Існує 7 інноваційних розробок, які вже працюють або скоро підсилять наших військових на передовій:

  • Ratel-S. Це — робот-камікадзе, призначений для знищення позицій та бронетехніки противника. Головна ідея полягає в тому, що дрон використовується, як мобільна боєголовка, що несе протитанкові міни чи інші вибухові засоби. Нещодавно ця українська розробка була запущена у серійне виробництво.
  • IronClad. Ця роботизована платформа допомагає Силам оборони штурмувати ворожі позиції. Робот має броньований панцир, який захищає від стрілецької зброї, розвиває швидкість до 15 км/год, обладнаний тепловізійною та прицільними камерами й бойовою туреллю ШаБля М2. Має великий запас ходу: 13 годин по пересіченій місцевості, в складних дорожніх та погодних умовах, що стало можливим завдяки гібридній силовій установці.
  • D-21−11. Це стаціонарний бойовий наземний роботизований модуль швидкого розгортання, який дозволяє оператору проводити прицілювання та наносити вогневе ураження віддалено із захищеної позиції.
  • Volya-E. Це роботизована радіокерована платформа, призначена для вирішення логістичних завдань з перевезення різноманітних вантажів. Наразі готовність платформи — 90%. Кілька десятків одиниць вже тестуються в різних підрозділах і адаптуються під вимоги експлуатантів.
  • FoxTac. Призначений для евакуації поранених воїнів з поля бою та позицій підрозділу до медичного або стабілізаційного пункту.
  • «Ящір». Наземний дрон-мінер розроблений для дистанційного мінування ворожих позицій.
  • Partner-VS. Універсальний гусеничний наземний робот має високу прохідність через пересічену місцевість, високий ступінь захищеності корпуса внаслідок використання загартованої сталі товщиною 10 мм, вантажопідйомність до 300 кг та можливості їздити по координатах.

Видання CNN повідомляє, що Росія завербувала 15 000 громадян Непалу для участі у війні проти України. Це сталося після оголошення російським урядом вигідного пакету для іноземних бійців, який включав щомісячну оплату у 2 000 доларів та швидку процедуру отримання російського паспорта. Сергій Кузан обговорить, як непальські солдати можуть допомогти Росії у війні та наскільки це буде ефективно. Також будемо розглядати, чи вказують такі дії Росії на нову тактику залучення жителів найбідніших країн до конфліктів, і чи можна прорахувати їх мобілізаційний потенціал у цій сфері.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.